Початок зібрання “Рамштайн”: Умєров поділився деталями порядку денного зустрічі

Міністр оборони Рустем Умєров розпочав свою діяльність на зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», яка проходить у Брюсселі. Про це він зазначив 12 лютого. «Це важливий етап для посилення оборонних можливостей України та координації подальших дій наших союзників», – підкреслив міністр.

Умєров вказав, що ця зустріч проходить вперше під головуванням міністра оборони Великої Британії Джона Гілі, в той час як голова американського оборонного відомства Піт Геґсет також присутній на заході.

Міністр надав інформацію про пункти порядку денного зустрічі. Зокрема, згідно слів Умєрова, учасники обговорюють довгострокові стратегії, такі як розширення оборонного виробництва в Україні, фінансову підтримку розвитку українського оборонно-промислового комплексу та збільшення обсягів постачання озброєння за рахунок європейських виробників.

Умєров нагадав, що цього тижня також відбудуться інші заходи з безпеки, зокрема засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів оборони та Мюнхенська конференція з безпеки. Окрім цього, заплановано кілька двосторонніх зустрічей.

«Україна готова до переговорів для завершення війни. Однак справедливий та тривалий мир можливий лише тоді, коли Україна матиме силу на полі бою», – додав Умєров.

Варто зазначити, що в січні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомляв про проведення наступної зустрічі у форматі «Рамштайн», яка запланована в Брюсселі перед Мюнхенською конференцією з безпеки, що відбудеться 14-16 лютого.

Деякі функції «Рамштайну» вже перейшли до НАТО. У Вісбадені, Німеччина, розпочала роботу місія NSATU (NATO Security Assistance and Training for Ukraine), яка координує виконання зобов'язань країн по постачанню озброєння та має чіткий перелік потреб України. Проте Альянс поки не готовий брати на себе політичну роль та скликати засідання.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у коментарі для Радіо Свобода запевнив, що незалежно від розвитку «Рамштайну», країни продовжать підтримувати Україну через різні коаліції стосовно забезпечення винищувачами, бронетехнікою, системами протиповітряної оборони, безпілотниками тощо.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.