План Великої Британії та Франції щодо розміщення миротворців в Україні зазнає краху без підтримки США, – WSJ

Британія та Франція не в змозі переконати інші європейські держави у необхідності надсилання миротворчих військ до України без військової підтримки США. Наразі лише Лондон і Париж висловили чітку готовність направити свої війська в Україну. Інші країни поки що не готові приєднатися до них через зростаючі сумніви в тому, чи готові США забезпечити підтримку миротворчої місії, повідомляє The Wall Street Journal.

Президент Франції Емманюель Макрон організував зустріч у четвер, на яку зібралися 31 країна, включно з Канадою та Австралією. Основною метою було зміцнення військової допомоги Україні та визначення, які гарантії безпеки європейські держави готові запропонувати Києву.

Однак за результатами тривалих переговорів жодна з країн не взяла на себе публічного зобов'язання направити свої війська, зазначає WSJ. Макрон згодом повідомив, що деякі країни в приватному порядку висловили готовність до відправки миротворців до України.

При цьому центральне питання, що викликає занепокоєння європейських країн, стосується ймовірної ролі США у підтримці європейського контингенту в разі атаки з боку Росії. "Мені б хотілося, щоб американці були залучені до наших переговорів", – сказав Макрон. "Проте ми повинні бути готові до ситуації, коли вони, можливо, не приєднаються до нас".

Як зазначає WSJ, французькі та британські чиновники розглядають введення військ як можливість готовності до переговорів з Росією. "Розміщуючи війська в Україні, Франція та Велика Британія прагнуть стримати потенційні російські атаки та продемонструвати Вашингтону, що Європа готова взяти на себе відповідальність за забезпечення безпеки України".

Французькі офіційні особи переконані, що європейські країни нададуть морські та повітряні ресурси, які будуть додані до сухопутних військ. Однак залишається відкритим питання про достатню кількість військовослужбовців для розміщення на землі.

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підкреслив важливість підтримки Вашингтоном будь-якого розгортання, хоча залишається незрозумілим, чи буде укладено угоду про мир або перемир'я, що дозволить відправити війська.

У Лондоні розглядаються кілька сценаріїв — від припинення вогню до повномасштабного мирного договору, однак усі вони тією чи іншою мірою залежать від фінансової та військової підтримки США. "Навіть короткочасна зупинка бойових дій вимагатиме від американських партнерів моніторингу в реальному часі. Французькі та британські чиновники наголосили на необхідності американських систем протиповітряної оборони для підтримки розміщених в Україні військ, а також допомоги у транспорті та дозаправці", – повідомляє WSJ.

Раніше повідомлялося, що у Франції розглядають можливість розгортання миротворчих сил після війни в центральній Україні, вздовж річки Дніпро. Цю інформацію підтвердив французький чиновник, знайомий із закритими дискусіями.

Водночас Reuters повідомляло, що Європа "відмовилася" від ідеї відправки миротворців до України. Як зазначив один європейський дипломат, ідея розміщення військ була привабливою, "коли Україна перебувала в кращому становищі", але в поточних умовах європейці шукатимуть альтернативні рішення для миротворчої місії.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.