Північний потік-2 залишиться без ліцензії заявив Мерц

Фрідріх Мерц, канцлер Федеративної Республіки Німеччина, виступив із заявою проти можливої співпраці США та Росії щодо відновлення проекту газопроводу «Північний потік-2».

Цю інформацію подає Liga.net.

Швейцарський суд ухвалив рішення не визнавати компанію «Північний потік-2» банкрутом. Тим не менш, відповідаючи на питання журналістів стосовно потенційного використання трубопроводу, Мерц висловився категорично проти.

«Північний потік-2 нині не має ліцензії на екслуатацію, й ситуація залишиться такою ж», – зазначив канцлер у коментарі для Zeit.online.

Газопроводи Північний потік і надалі залишаються головними маршрутами можливих поставок газу з Росії до країн Європи. Північний потік-1 використовувався для транспортування газу з 2011-го до 2022 року.

Будівництво трубопроводу «Північний потік-2» коштувало 11 мільярдів доларів і завершилося у 2021 році, але проєкт не запустили через те, що Німеччина заблокувала введення в дію перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

До відома:

Раніше стало відомо, що суд кантону Цуг у Швейцарії 9 травня 2025 року затвердив мирову угоду між компанією Nord Stream 2 AG (оператором газопроводу) та її кредиторами.

Nord Stream 2 AG, компанія-оператор «Північного потоку-2», погодилася провести реструктуризацію власних боргових зобов'язань.

Затвердження мирової угоди між Nord Stream 2 AG і кредиторами, укладеної 30 квітня 2025 року, ще може бути оскаржене в апеляційному суді. Оскільки рішення від 9 травня 2025 року ще не набуло чинності, кантональний суд поки не розголошує подальшу інформацію щодо процедури реструктуризації боргу Nord Stream 2 AG.

Раніше з’явилася інформація, що датське енергетичне агентство дозволило дочірній структурі «Газпрому» проводити роботи з консервації трубопроводу «Північний потік-2» у Балтійському морі.

Крім того, стало відомо, що керівники провідних компаній Євросоюзу почали відкрито обговорювати можливість часткового відновлення імпорту російського газу, зокрема й поставок від державної компанії «Газпром».

Утім, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що Європейський Союз не дозволить знову опинитися в залежності від енергоресурсів країни-агресора.

"Дехто досі пропонує відновлення постачань російських енергоресурсів. Це була б стратегічна помилка. Ми цього не дозволимо", – наголосила вона.

"Залежність від Росії ставить під загрозу нашу безпеку й впливає на економіку. Ми не можемо дозволити, щоб ворожа держава визначала для нас ціну на енергію. Потрібен остаточний перехід до повної відмови від російських викопних ресурсів", – йдеться у повідомленні на офіційному сайті голови Єврокомісії.

Раніше міністр економіки та енергетики ФРН Роберт Хабек наголосив, що ініціатива щодо відновлення роботи «Північного потоку-1» та «Північного потоку-2» є «абсолютно неправильним кроком».

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.