Пентагон повідомляє: Витрати США на військову підтримку України склали 65,9 мільярда доларів

З моменту початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації до України Конгрес США виділив близько 183 мільярдів доларів на підтримку української держави. З цієї суми 65,9 мільярда доларів пішло на військову допомогу, як повідомляє «Голос Америки» з посиланням на дані міжвідомчої наглядової групи, відповідальної за доповідь Конгресу. Ще 3,9 мільярда доларів, які були санкціоновані Конгресом на військову підтримку Києва, залишаються невикористаними.

19 лютого президент Володимир Зеленський зазначив, що Україна витратила на боротьбу з Росією 320 мільярдів доларів, з яких 200 мільярдів становила іноземна допомога. Зокрема, Сполучені Штати надали Україні 67 мільярдів доларів військової допомоги, а також 31,5 мільярда доларів у вигляді прямої фінансової допомоги у бюджет.

Дональд Трамп, колишній президент США, неодноразово стверджував, що Вашингтон витратив 350 мільярдів доларів на конфлікт між Росією та Україною.

Раніше Трамп заявляв, що Україна нібито вже погодилася надати США доступ до рідкісноземельних ресурсів на суму 500 мільярдів доларів в обмін на військову допомогу.

15 лютого політичний коментатор The Washington Post Джош Рогін повідомив, посилаючись на американських конгресменів, які брали участь у Мюнхенській конференції, що Володимир Зеленський відмовився прийняти пропозицію американської делегації підписати меморандум, згідно з яким США мали б право на 50% усіх майбутніх запасів мінералів в Україні. Пізніше журналіст уточнив, що Україна, схоже, вирішила не підписувати цю угоду, оскільки «в обмін на доступ до ресурсів не отримувала жодних гарантій безпеки».

Зеленський уточнив, що угода не була підписана через «юридичні проблеми».

«Суть не в тому, щоб просто отримати ресурси, а в тому, що треба інвестувати – щоб з цього ресурсу щось вийшло. Ми не є країною, яка лише постачає сировину. Цей момент, що ми не країна сировини, повинен бути чітко зафіксований у документі», – зазначив президент.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.