Опитування “Рейтингу”: Українці обрали Макрона найулюбленішим лідером Європи

Соціологічна група «Рейтинг» 21 лютого представила результати опитування, яке стосується довіри до політичних діячів та переговорів. Це дослідження було здійснено протягом 20-21 лютого серед 1 200 респондентів в усіх областях України, де є можливість використання українського мобільного зв'язку. Автори опитування стверджують, що похибка репрезентативності не перевищує 2,8%.

Серед опитаних респондентів особливу увагу звернули на ставлення до європейських лідерів. Найбільшу довіру виявив президент Франції Еммануель Макрон. 26% учасників оцінили його діяльність як «повністю позитивну», а 51% – як «скоріше позитивну». Негативно оцінили політика лише 13% респондентів.

Серед інших зарубіжних політиків, яких українці схвалюють, варто зазначити, що за останній час ставлення до багатьох із них покращилось у порівнянні з минулим роком. Це стосується, зокрема, Макрона та керівника Лейбористської партії Великої Британії Кейра Стармера, які отримали рекордно високі оцінки.

Найменше схвалення українці виявили до угорського прем'єра Віктора Орбана (11% підтримки), фактичного лідера Білорусі Олександра Лукашенка (8%) та президента Росії Володимира Путіна (лише 1%).

За підсумками опитування, президенту Володимиру Зеленському «повністю довіряють» 32% учасників, «скоріше довіряють» 33%. Водночас 15% респондентів висловили сумніви, а 19% не довіряють президенту зовсім.

«З січня довіра до Зеленського зросла з 57 до 65%. Генералу Валерію Залужному довіряють 76%, 16% респондентів сумніваються. На Сергія Притулу довіру висловили 34%, а 51% – не довіряють. Петру Порошенку довіряють лише 22%, у той час як 76% вважають інакше», – зазначено в прес-релізі.

За результатами дослідження, 91% респондентів «категорично» проти ідеї переговорів між США та Росією щодо завершення війни без участі України. Водночас 64% українців підтримують прямі переговори між Україною та РФ.

Цей показник поступово зростає: більшість опитаних (81%) вважають, що реальним шляхом до закінчення війни може бути досягнення компромісу через переговори за участю інших країн. При цьому 83% вважають, що Україна повинна погодитися на припинення вогню лише в разі отримання гарантій безпеки.

Опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології на початку лютого, показує, що більше половини (57%) українців довіряють президентові Зеленському, водночас 37% не мають до нього довіри. Згідно з даними кількох аналітиків, серед яких представники Манчестерського університету, 63% українців підтримують роботу президента Зеленського, що є значним покращенням у порівнянні з минулим роком.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.