Попри переговори в Саудівській Аравії, бойові дії в Україні, на жаль, тільки посилилися, що призводить до стрімкого зростання кількості загиблих та поранених серед цивільного населення. Про це заявив верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк. За інформацією, яку він надав, у перші три місяці цього року кількість жертв зросла на 30% у порівнянні з таким самим періодом минулого року. «Моє управління підтвердило, що з початку року загинуло 413 цивільних осіб, а понад 2000 отримали поранення. Лише за один тиждень у березні загинуло більше ніж 30 цивільних, і близько 200 отримали поранення. Реальні цифри, ймовірно, ще вищі», – зазначив він під час свого виступу перед Радою з прав людини в контексті ситуації в Україні.
Тюрк підкреслив, що більшість цивільних жертв – це українці, які стали жертвами дій російських військ. В ООН також відзначили, що три роки після початку повномасштабного конфлікту Росія продовжує використовувати вибухову зброю в густо населениць областях, що призводить до неприйнятно високих втрат серед цивільних громадян, що суперечить міжнародним нормам гуманітарного права. Російські ракети великої дальності, безпілотники і планерні авіабомби стали причинами 40% усіх жертв цього року.
Фолькер Тюрк висловив занепокоєння також через кількість загиблих серед цивільного населення на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, цього тижня стало відомо про загибель шести осіб, з яких троє були журналістами, внаслідок українського ракетного удару в Луганській області.
На тлі нещодавніх зусиль щодо можливого припинення вогню в Україні представник ООН зазначив, що обмежене перемир'я, яке охоплює судноплавні шляхи та інфраструктуру, є важливим кроком, але найголовніше – це «припинити жахливі страждання, які щодня завдаються Україні».
Останні тижні стали свідками активних зусиль щодо можливої угоди про припинення вогню. У Ер-Ріяді відбулися кілька раундів переговорів за участю представників США, України та Росії. Українська сторона погодилася на 30-денне перемир'я, тоді як Росія висунула свої умови.
Кремль у своєму офіційному повідомленні щодо результатів переговорів зазначив, що угода про забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі начебто набирає чинності після скасування ряду санкцій проти РФ. Вашингтон у своїй заяві не згадував про цю умову.
Міністерство оборони РФ протягом останніх днів повідомляє про нібито українські удари по енергетичній інфраструктурі Росії, але Генштаб ЗСУ заперечує цю інформацію.