Причини успішного наступу російських військ із захопленого Криму в 2022 році потребують детального аналізу, зазначив у інтерв'ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії командувач Військово-морських сил України, віцеадмірал Олексій Неїжпапа. Він підкреслив, що масштабний наступ відбувався на різних напрямках, а не лише з півдня. «Я відповідаю за морські операції, вірно? Те, що сталося з боку супротивника в Криму, чому саме там були зосереджені його підрозділи, – це складніше питання. Ворог діяв з різних напрямків, він був активний майже до Києва. Твердження, що він вийшов лише з Криму, не зовсім коректне. Противник готувався до цієї війни і здійснював атаки з Чернігова, Київської області, з території Білорусі, з Криму, а також із Донецької області. Чому йому вдалося реалізувати ці плани – це вже інше питання», – зазначив Неїжпапа.
Він також зазначив, що укріплення Чорноморського флоту Росії на той момент переслідувало дві основні цілі: забезпечення повного контролю над Чорним морем і, в подальшому, агресію проти України. «За роки з 2014 по 2021 супротивник значну увагу зосередив на розвитку Чорноморського флоту. Це стосувалося не лише поповнення флоту фрегатами та катерами-носіями «Калібрів», але й підводними човнами. Росія вважала Чорноморський флот плацдармом для контролю не лише над Чорним морем, а й над Середземноморським регіоном. Це сталося через географічну близькість – бази флоту розташовані найближче до Середземного моря, зокрема до Сирії. До повномасштабного вторгнення щотижня наші води патрулювали кораблі Чорноморського флоту та інших флотів, які перевозили техніку та озброєння», – підкреслив віцеадмірал.
Повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну триває з 24 лютого 2022 року. Тоді російські війська почали наступ на українські території по всьому державному кордону, зокрема з окупованого Криму та контрольованих збройними формуваннями «ДНР» і «ЛНР» частин Донецької та Луганської областей. Впродовж тривалого часу російські військові завдають авіаударів по критично важливих об'єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові бази, нафтобази, заправні станції, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів проводяться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.