Не лише газ: у WP зазначили, які можливості відкриє російська Арктика для Трампа.

Зі зростанням амбіцій адміністрації Дональда Трампа в арктичному регіоні та налагодженням відносин з президентом Володимиром Путіним, Москва намагається спрямувати свої арктичні багатства на вигоду від інтересів Америки. Як зазначає видання The Washington Post, Росія прагне домогтися пом'якшення санкцій та використовувати цей холодний регіон як платформу для відновлення контактів зі Сполученими Штатами.

Росія усвідомила, що в новому бізнес-орієнтованому підході Трампа відкриваються нові можливості, й активізувала переговори з американськими делегаціями, пропонуючи доступ до своїх мінеральних ресурсів і спільні інвестиційні проекти в Арктиці.

Експерти вважають, що для Трампа розвиток співпраці в Арктиці може стати способом отримання дешевого джерела енергії або закупівлі мінералів і рідкоземельних металів з Росії. Спільна робота з Москвою може стати також засобом для стримування зростаючого інтересу з боку Китаю, який уже оголосив себе "майже арктичною державою" і розбудовує власний флот криголамів для дослідження нових торговельних маршрутів.

Це також відкрило для Росії перспективу отримання доступу до технологій зрідженого природного газу, яких їй наразі не вистачає, і відновлення своїх ключових джерел доходу, які постраждали від санкцій після агресії проти України. Владислав Іноземцев, російський економіст і експерт з Арктики, зазначив: "Росія має чим вплинути на ситуацію в Арктиці. Водночас, без співпраці вона не може реалізувати цей потенціал повною мірою".

Він також припустив, що Трамп може укласти угоду з Росією, дозволивши Сполученим Штатам брати участь у розробці проектів СПГ на території Росії, отримуючи у відповідь частку газу для подальшого продажу третіми країнами.

Одна з можливих угод могла б укластися у співробітництво США як посередника при продажу російського газу в Європу. У такому разі, вважає Іноземцев, Трамп міг би стимулювати Європу до відновлення імпорту російського трубопровідного газу, тоді як Москва компенсувала б США часткою арктичного скрапленого газу для поставок до інших, більш вигідних ринків.

"Росія готова запропонувати США вигідні умови, якщо ті, у свою чергу, здійснять тиск на Європу," – додав він. За його словами, Сполучені Штати могли б виконати свої контрактні зобов'язання з європейськими країнами, продаючи їм перероблений російський газ, а також реалізовуючи свій СПГ на інших ринках.

Крім газу, арктичний регіон Росії багатий рідкоземельними металами, до яких адміністрація Трампа виявила публічний інтерес. Арктика також пропонує безліч цінних мінералів і металів, таких як літій, нікель та алюміній, які є ключовими ресурсами для високих технологій, поновлювальної енергетики та оборонної промисловості.

Павло Дев'яткін, старший науковий співробітник Арктичного інституту в Москві, зазначив: "Це важлива річ, яку Росія може запропонувати, окрім енергетичних ресурсів". Він вважає, що Москва розглядає взаємини зі Сполученими Штатами в Арктиці не тільки через призму економіки, але і як дипломатичний інструмент для відновлення відносин та поліпшення глобального статусу з меншими геополітичними перешкодами.

Президент Дональд Трамп неодноразово заявляв, що Арктика є пріоритетом для США, і виразив бажання отримати Гренландію, данську територію. Путін, у свою чергу, позитивно відгукнувся про ці плани, назвавши "глибокою помилкою" сприймати їх як безглузді балачки.

Стів Віткофф, спеціальний посланник Трампа, який комунікує з Москвою, припустив, що США та Росія "працюють над інтеграцією своїх енергетичних політик в Арктиці" і "можливо, спільно розподілятимуть морські шляхи для експорту СПГ до Європи".

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.