Нафта залишається поблизу двотижневих максимумів через торгове перемир’я між США та Китаєм

У середу на світовому ринку зафіксували падіння цін на нафту, однак вони залишаються біля дворічного максимуму через оптимістичні настрої, які виникли після домовленостей між США і Китаєм щодо тимчасового послаблення взаємних тарифів.

Про це повідомляє інформаційна агенція Reuters.

Вартість ф’ючерсів на нафту марки Brent знизилася на 39 центів (0,6%) й склала $66,24 за барель, а американська нафта WTI подешевшала на 36 центів (також 0,6%) до $63,31. Напередодні котирування обох еталонних сортів піднялися більш ніж на 2,5%.

Дві найбільші економіки світу цього понеділка дійшли згоди призупинити торгове протистояння мінімум на три місяці: Штати знизили тарифи з 145% до 30%, а Китай — з 125% до 10% на імпорт з Америки.

«Тимчасова зупинка торгового конфлікту між США та Китаєм, ймовірно, створила більш сприятливий фон на ринку, підсилюючи попит навіть при збереженні обережного оптимізму», — вважає старша аналітикиня ринку Phillip Nova Пріянка Сачдева.

Водночас вона зауважила, що очікування серйозного збільшення запасів нафти у США наразі стримує оптимізм гравців ринку.

За даними ринку, запаси нафти у США зросли за тиждень на 4,3 мільйона барелів, що було оприлюднено Американським інститутом нафти у вівторок.

Інвестори уважно слідкують за сигналами зміни попиту. У своєму аналітичному огляді компанія Rystad Energy зазначає, що досягнута угода між США та Китаєм знизила частину песимістичних очікувань щодо попиту, утім аналітики попереджають: вплив тарифів може датися взнаки навіть після їх часткового скасування.

Також ринок спостерігає за поїздкою президента США Дональда Трампа до країн Перської затоки, яка стартувала у вівторок виступом на інвестиційному форумі в Ер-Ріяді. Там Трамп оголосив про скасування багаторічних санкцій щодо Сирії та повідомив про домовленість щодо $600 мільярдів саудівських інвестицій у США.

Директор департаменту сировинних ринків компанії Rystad Energy Мукеш Сахдев відзначив, що головне завдання цієї поїздки для американського президента — запобігти сплеску цін на нафту в літній сезон, коли подорожі у розпалі.

Як він зазначив, Сполучені Штати можуть скористатися зниженими цінами для відновлення своїх стратегічних запасів, здійснюючи додаткові закупівлі нафти з Близького Сходу.

До слова:

Ціни на нафту впали після досягнення дворічного піку, незважаючи на тимчасове пом'якшення торговельних мит між США та Китаєм, оскільки залишається чимало невизначеності щодо перспектив торгової війни у наступні 90 днів.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.