НАТО, ймовірно, не братиме безпосередньої участі у миротворчій місії на українській території після досягнення припинення вогню, оскільки це може мати наслідки для обороноздатності Альянсу в майбутньому. Про це в інтерв’ю NV 4 квітня повідомив генсекретар НАТО Марк Рютте. Він зазначив, що можливість участі військових сил НАТО у миротворчій місії в Україні є "складним питанням" і висловив думку, що це "малоймовірно".
"Швидше за все, це не буде участь НАТО як такого. Це малоймовірно. Але можуть бути союзники НАТО, залучені до процесу. І це завжди вплине на територію НАТО", – додав Рютте.
Він також сказав, що союзники розглядають кілька підходів до розміщення миротворчих сил в Україні для забезпечення безпеки. Проте, для реалізації одного з цих підходів потрібно дочекатися завершення військових дій або укладання мирної угоди.
"У нас є французькі та британські партнери, які разом із Коаліцією охочих шукають способи забезпечення гарантій безпеки. Італійці також пропонують свої рішення, проте з іншою стратегією, але з тією ж метою. Я вважаю, що найкраще – дочекатися моменту, коли мир буде укладено. А поки що необхідно продовжувати обговорення та розвиток різноманітних ідей", – підкреслив Рютте.
Коаліція охочих, очолювана Великою Британією та Францією, є неформальним об'єднанням країн, які готові взяти участь у міжнародній місії на українських теренах. В Офісі президента повідомили, що наразі 10-12 країн висловили готовність долучитися до формування військового контингенту для України.
Нагадаємо, що Росія категорично проти розміщення іноземних військ в Україні і вважає їхню присутність втручанням у свої справи.