Відправка європейських миротворців в Україну стане однією з головних тем обговорень на Мюнхенській конференції з безпеки, повідомляє The New York Times. Видання зазначає, що перспектива укладення мирної угоди прискорила обговорення щодо розміщення європейських військ, які мали б забезпечувати мир в Україні, контролювати припинення вогню і запобігати потенційній агресії з боку Росії. Наразі залишаються відкритими питання про те, які сили беруть участь, в якій кількості вони будуть представлені і чи погодиться на це Росія.
«Ця тема, безперечно, займе центральне місце в обговореннях, які відбудуться цього тижня на щорічній Мюнхенській конференції з безпеки, до якої приєднаються віцепрезидент США Джей Ді Венс та державний секретар Марко Рубіо», – додають журналісти.
Читайте також: На Мюнхенській конференції основною темою буде війна в Україні – Рубіо.
Декілька європейських держав, зокрема країни Балтії, а також Франція і Великобританія, висловили зацікавленість у можливості відправлення частини своїх військ до України. При цьому представники Німеччини вважають цю ідею передчасною.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив готовність до серйозних переговорів стосовно укладення угоди про закінчення війни, якщо союзники нададуть реальні гарантії безпеки, а не лише формальні запевнення.
Згідно з інформацією NYT, посилаючись на високопосадовця з Європи, континент не в змозі запропонувати 200 тисяч військовослужбовців, як це зазначав Зеленський. Будь-який військовий контингент має потребувати американської підтримки, адже без неї вони залишатся вразливими до російських спроб підірвати політичну та військову довіру до НАТО. Навіть більш скромний план з залучення 40 тисяч солдатів може бути важким для реалізації з огляду на повільний економічний зріст, нестачу ресурсів і необхідність збільшення військових витрат для власного захисту, що, імовірно, буде недостатньо для належного стримування Росії, підкреслюють журналісти.
Мюнхенська конференція з безпеки цього року відбудеться з 14 по 16 лютого. Очікується, що в ній візьмуть участь близько 60 керівників держав і урядів, 150 міністрів з різних країн, а також лідери провідних міжнародних організацій.