МВФ закінчив 7-й огляд програми співпраці з Україною, що відкриває шлях до нового траншу.

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) завершила сьомий огляд механізму розширеного фінансування для України, про що стало відомо 28 березня. Згідно з повідомленням фонду, це рішення дозволило Україні отримати 0,4 мільярда доларів США, які будуть використані для підтримки державного бюджету. Загальна сума виплат за програмою МВФ досягне 10,1 мільярда доларів.

“Показники виконання програми для України залишаються на високому рівні. Усі кількісні критерії ефективності на кінець грудня, а також постійні показники були дотримані, як і більшість структурних контрольних показників. Виконано також умову щодо підвищення акцизного податку на тютюнові вироби, хоча структурний контрольний показник щодо запровадження закону про створення Вищого адміністративного суду виконаний із затримкою,” – йдеться у звіті фонду.

Організація також зазначила, що українська влада запропонувала змінити графік виплат МВФ з метою кращого узгодження з актуальними потребами платіжного балансу. Загальний обсяг програми при цьому залишиться незмінним.

Відповідно до спостережень МВФ, економічне зростання в Україні у 2024 році залишатиметься стабільним, але спостерігається його уповільнення у другій половині року. У 2025 році, ймовірно, це уповільнення продовжиться через “все більш жорстку ситуацію на ринку праці, наслідки атак на енергетичну інфраструктуру та невизначеність щодо подальшого ходу війни.” Загальний прогноз залишається “дуже невизначеним.”

“Війна Росії проти України завдає значних соціальних і економічних втрат країні. Проте макроекономічна стабільність зберігається завдяки ефективній політичній стратегії та значній зовнішній допомозі," – підкреслила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Вона також додала, що програма МВФ залишається повністю профінансованою, з загальними обсягами зовнішнього фінансування 148,8 мільярда доларів за базовим сценарієм та 162,9 мільярда – за сценарієм зниження на чотирирічний період програми.

Георгієва вважає за доцільне посилення монетарної політики, до якого вдається Національний банк України, та закликає до готовності до подальших дій, якщо інфляційні очікування погіршаться.

У лютому представники МВФ та українська влада досягли згоди на рівні персоналу (SLA) щодо сьомого огляду чотирирічної програми розширеного фінансування (EFF) на суму 15,5 мільярда доларів, що, зокрема, відкрило шлях до отримання восьмого траншу в розмірі близько 0,4 мільярда доларів.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.