Міжнародна автомобільна федерація (FIA) вперше за останні п’ять років отримала позитивний фінансовий результат у розмірі 4,7 мільйона євро.
Про це йдеться на офіційному порталі FIA — організації, що відповідає за проведення автоспортивних змагань, зокрема чемпіонату «Формула-1».
«За підсумками фінансового року 2024 Федерація із радістю повідомляє про стійкий операційний прибуток у 4,7 млн євро та виручку у 182 млн євро», — зазначено у повідомленні.
«Операційний прибуток у 4,7 млн євро є значним прогресом у порівнянні з минулим роком, а обсяг доходів зріс на 26,7 млн євро, тобто на 17% у річному обчисленні. На кінець 2024 фінансового року FIA була без фінансових зобов’язань і мала міцний показник власного капіталу на рівні 45%», — зазначили у FIA.
Федерація також згадала про значні фінансові збитки у -24,0 млн євро у 2021 році, які трапилися до призначення президентом Мохаммеда Бен Сулайєма. «З появою нового керівництва у 2021 році FIA запровадила широкомасштабну стратегію трансформації для суттєвого вдосконалення внутрішніх процесів і систем. Організація укріпила кадровий склад, зробила оптимізацію роботи та перейшла на ефективнішу і фінансово стійку модель», — наголосили у федерації.
«Фінансове оздоровлення FIA дало змогу організації завершити п’ятирічний період значних операційних втрат і надавати високоякісні послуги для 245 членських клубів по всьому світу», — йдеться у заяві.
FIA повідомила, що планує інвестувати прибутки у сім світових чемпіонатів, які проводяться під її егідою. «Як некомерційна організація, FIA має можливість і надалі виконувати свої головні завдання: залучення суспільства до автоспорту й просування сталого розвитку в усіх сферах», — констатували у федерації.
Варто нагадати:
Раніше ЕП пояснювала, як функціонує ринок найбільш авторитетного світового чемпіонату з автоспорту й хто забезпечив «Формулі-1» фінансовий успіх.
Найпрестижніші автоперегони, у яких щороку обертаються мільярди доларів, збирають біля екранів майже 600 мільйонів глядачів і за аудиторією поступаються лише Літнім Олімпійським іграм та Чемпіонату світу з футболу.
Дізнатися більше можна у матеріалі «Золота "Формула-1": як працює індустрія головних автоперегонів планети».
Раніше з’явилася інформація, що екс-керівник «Формули-1» Берні Екклстоун уникнув ув’язнення, визнавши провину у справі щодо податкового шахрайства. Воно стосувалося приховування іноземних активів на суму 650 млн доларів. Бізнесмен із Великої Британії погодився сплатити понад 800 млн доларів відшкодування.
12 жовтня Екклстоун постав перед Королівським судом Саутуорка в Лондоні та визнав, що подав недостовірну інформацію податковим органам.
92-річний підприємець підтвердив: у 2015 році він не задекларував траст у Сінгапурі на 650 млн доларів. Згодом Екклстоун уклав мирову угоду з Податковою та митною службою Великої Британії (HMRC) про сплату 652,6 млн фунтів (це понад 800 млн доларів за поточним курсом) за 18 років несплачених податків.