Міністр Польщі з європейських питань оголосив про прийняття 16-го санкційного пакету проти Російської Федерації до 24 лютого.

Європейський Союз продовжує працювати над створенням 16-го пакету санкцій, повідомив міністр Польщі у справах ЄС Адам Шлапка. Про це він заявив під час свого виступу в Європейському парламенті 11 лютого. Польський міністр зазначив, що ЄС надає Україні «безпрецедентний рівень політичної, фінансової, економічної, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки» для боротьби з російською агресією.

«Протягом останніх трьох років ЄС та його країни-члени виділили приблизно 134 мільярди євро на підтримку України та її народу. Це включає більше ніж 67 мільярдів євро фінансової, економічної та гуманітарної допомоги, понад 38 мільярдів євро військових ресурсів і близько 70 мільярдів євро на підтримку біженців у рамках ЄС», – додав він.

Представник Польщі, яка наразі головує в ЄС, також підкреслив, що Євросоюз надає Україні фінансову підтримку за рахунок доходів від російських активів, що були заморожені в країнах блоку. Другий транш такої допомоги в розмірі 1,9 мільярда євро ЄС планує надати у квітні цього року.

Шлапка також зазначив, що Європейський Союз вже ввів 15 пакетів «масштабних і безпрецедентних санкцій проти Росії, які спрямовані на суттєве обмеження її можливостей для ведення військових дій».

«Сьогодні ми обговорюємо 16-й пакет обмежувальних заходів, плануючи ухвалити його до третьої річниці російського вторгнення, що відзначатиметься 24 лютого», – підкреслив він.

Останніми новинами стало те, що Європейський Союз не вводитиме повну заборону на закупівлю російського зрідженого природного газу в межах 16-го пакету санкцій. Як свідчать проєкти документів, нові санкції передбачатимуть заборону на постачання російського ЗПГ на термінали, які не є частиною загальної газорозподільної системи ЄС. Це обмеження не торкнеться більшості імпортних поставок сировини з Росії до ЄС.

Крім обмежень на постачання ЗПГ, 16-й пакет санкцій ЄС проти Росії також передбачає штрафи для 74 нафтових танкерів, які належать до так званого тіньового флоту Росії, а також обмеження на імпорт російського алюмінію.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.