Президент Франції Емманюель Макрон 28 березня приймає у Парижі лідерів європейських країн для участі в саміті, основною метою якого є зміцнення безпеки України. Зустріч має на меті визначити, які саме гарантії безпеки Європа може надати Україні після досягнення угоди про припинення вогню, зокрема обговорюється можливість розміщення військових сил «коаліції охочих» на українській території.
У саміті беруть участь 27 глав держав і урядів, серед них — прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та голова уряду Італії Джорджія Мелоні. Туреччину представляє віцепрезидент Джевдет Їлмаз.
Окрім головної зустрічі, відбуваються тристоронні переговори між Макроном, Стармером і Зеленським. Макрон підкреслив, що саміт проходить у «вирішальну фазу» війни та закликав Росію без будь-яких умов погодитися на 30-денне припинення вогню, додавши, що Київ «узяв на себе ризик миру». Зеленський, у свою чергу, закликав до «сильних рішень» і наголосив, що Москва не розуміє нічого, крім «мови сили».
23-25 березня в Ер-Ріяді представники США провели двосторонні технічні переговори з українською делегацією. 25 березня Білий дім повідомив, що під час зустрічі з Україною у Саудівській Аравії, серед іншого, обговорювали безпечне судноплавство в Чорному морі та механізм заборони ударів по енергетичних об'єктах.
Також в Ер-Ріяді 24 березня делегація США провела переговори з представниками Росії, які тривали понад 12 годин. Президент США Дональд Трамп, коментуючи результати переговорів у Саудівській Аравії, заявив про «значний прогрес».
Кремль опублікував свою заяву щодо результатів переговорів, в якій стверджується, що РФ і США погодилися розробити заходи для заборони ударів по енергетичних об'єктах Росії та України терміном на 30 діб, починаючи з 18 березня 2025 року. Вашингтон у своїй заяві точні дати не згадав. Москва також зазначила, що угода про забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі набирає чинності лише після зняття ряду санкцій з РФ, про що у Вашингтоні не йшлося.