Китай перевів державних службовців на режим "воєнного стану", зосередивши свої зусилля на формуванні коаліції для протидії митам, введеним американським президентом Дональдом Трампом. Пекін активно контактує з низкою країн, серед яких навіть традиційні союзники США, про що повідомляє агентство Reuters, посилаючись на кілька джерел, обізнаних у цій темі.
Розпорядженням чиновникам у китайських міністерствах закордонних справ і торгівлі скасовано плани на відпустку, а телефони повинні залишатися увімкненими цілодобово. Водночас, кількість працівників, які займаються питаннями США, також була збільшена, включаючи тих, хто брав участь у формуванні реакцій на перший термін Трампа.
Китай намагався уникнути ескалації торговельної війни, і протягом кількох місяців китайські дипломати намагалися знайти спільну мову з адміністрацією Трампа, щоб зберегти те, що державні китайські ЗМІ називали "взаємовигідними" торговельними відносинами. Проте, з огляду на високі мита з боку США, Китай вирішив перейти від пошуку угоди до запровадження відповідних мит.
Китайські дипломати активно співпрацюють з урядами країн, на які поширюються мита Трампа, надсилаючи запити щодо співпраці до різних держав. У цих листах викладено позицію Китаю, а також акцентується на важливості багатополярності та об'єднання зусиль країн. У документах також міститься критика політики США, що перегукується з публічними виступами Китаю. Відомо, що були налагоджені контакти з традиційними союзниками США в Європі, Японії та Південній Кореї.
Крім того, Китай звернувся до урядів ряду країн G20 з пропозицією укласти спільну декларацію на підтримку багатосторонньої торговельної системи, про що повідомив дипломат ЄС.
Торговельні обміни товарів між Китаєм і США наразі майже повністю зупинені. Пекін також починає обмежувати торгівлю послугами, радить своїм громадянам утримуватись від відвідування США та обмежує імпорт американських фільмів.
Президент США Дональд Трамп ввів мита щодо декількох країн, серед яких Китай піддається найбільшим обмеженням. Пекін у відповідь вжив аналогічні заходи, після чого Трамп вимагав їх скасування. Коли Китай відмовився, мита знову були підвищені.
Ставка мит на китайський імпорт до США сягає 145%, як повідомив представник Білого дому. Для інших країн Трамп оголосив 90-денну "паузу", залишивши мита на рівні 10%.
Міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао зазначив, що постійне запровадження мит з боку Трампа може призвести до гуманітарної кризи. Він закликав країни-члени Світової організації торгівлі об'єднатися і протистояти "однобічності, протекціонізму та залякуванню шляхом співпраці та багатосторонності".