Міністри оборони Балтійських держав висловили занепокоєння, що припинення вогню в Україні збільшить загрозу безпеці регіону. Вони вважають, що Росія продовжить реалізацію своїх планів з переозброєння та переміщення військових на північно-східний фланг НАТО. Як зазначає Financial Times, Естонія, Латвія і Литва переживають, що Москва не зупиниться на Україні, і підкреслюють, що Кремль вже має намір наростити військове виробництво і відправити додаткові війська до своїх кордонів.
"Ми усвідомлюємо, що після припинення війни в Україні Росія оперативно перегрупує свої сили. Це призведе до швидкого зростання рівня загрози", – заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур в інтерв'ю виданню.
Міністр оборони Литви Довіле Шакалене також висловила подібні думки під час свого візиту до Великої Британії: "Не будемо себе обманювати. Після України Росія не зникне. Вони використовуватимуть період після припинення вогню, щоб підвищити свій військовий потенціал. У них вже є велика і бойово підготовлена армія, яка стане ще більшою".
Певкур зазначив, що з близько 600 000 російських військовослужбовців, які зараз перебувають в Україні, 300 000 можуть бути переміщені до інших ділянок. "Ці люди не повернуться додому, щоб займатися сільським господарством, бо зарплати в армії значно вищі, ніж ті, які вони можуть отримувати в рідному місті", – додав він.
Країни Балтії особливо тривожаться через масштабні військові навчання "Захід", які заплановані поблизу їхніх кордонів у Росії та Білорусі цього осіннього сезону. Ці навчання включатимуть десятки тисяч військових, танків, літаків і артилерії та імітуватимуть конфлікт з НАТО.
Країни східного флангу НАТО, включаючи Польщу і Румунію, підкреслили, що не можуть зобов'язатися до розміщення військ в Україні за рахунок власної безпеки. Вони також застерегли від відправлення військ НАТО з власних територій для створення миротворчих сил в Україні.
"Не можна наражати на ризик безпеку східного флангу НАТО. Не можна потрапити в пастку, коли наші сили виявляться залученими в Україні. Це підвищить ризики на нашому кордоні", – сказав Певкур.
Раніше президент Литви Гітанас Науседа заявляв, що країна готується до можливого нападу Росії на країни НАТО до 2030 року.
У німецькій розвідці також було зазначено, що Росія може бути готова до великої війни з НАТО до кінця цього десятиліття. Глава Бюро національної безпеки Польщі генерал Даріуш Луковскі попередив, що в разі війни з Росією Польща зможе вистояти лише один-два тижні, після чого у неї закінчаться боєприпаси. Деяких видів озброєння не вистачить навіть на 5 днів.