Іран намагався перешкодити розгляду справи про збитий літак МАУ в ICAO

Іран намагався перешкодити розгляду справи про збиття літака Міжнародних авіаліній України (МАУ). Рейс PS752 був збитий незабаром після вильоту у січні 2020 року. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що Іран намагався заперечити юрисдикцію Ради ICAO (Міжнародної організації цивільної авіації) в справі, що стосується інциденту зі збиттям пасажирського літака.

"Сьогодні в ICAO ми запобігли спробам Ірану уникнути відповідальності за збиття рейсу PS752. Іран намагався заперечити юрисдикцію Ради ICAO", – йдеться у заяві міністра.

Згідно зі словами Сибіги, Рада ухвалила рішення на користь України, Канади, Швеції та Великої Британії, перевівши справу до наступного етапу розгляду.

"Ми продовжимо співпрацювати для того, щоб притягнути Іран до відповідальності", – підкреслив Сибіга.

8 січня 2020 року, невдовзі після вильоту, трапилася катастрофа рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва. На борту було 176 осіб: 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Усі члени екіпажу, а також двоє пасажирів були громадянами України. Серед інших, на борту були громадяни Канади, Великої Британії, Швеції, Афганістану та Ірану. Всі загинули.

Через кілька днів після катастрофи Іран визнав, що літак був "випадково" збитий ракетами, випущеними Корпусом вартових Ісламської революції. 17 березня 2021 року Іран оприлюднив остаточний звіт розслідування, в якому стверджувалося, що літак був збитий через помилку оператора системи ППО, котрий сприйняв його за ворожу ціль. В українському МЗС цей документ назвали "цинічною спробою приховати справжні причини трагедії".

У січні 2022 року стало відомо, що Іран відмовився від колективних переговорів щодо виплат компенсацій за збитий літак МАУ. У квітні 2023 року було засуджено 10 військовослужбовців іранських збройних сил за звинуваченням у причетності до збиття літака.

У 2023 році Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу PS752, що складається з представників України, Канади, Швеції та Великобританії, подала позов проти Ірану до Міжнародного суду ООН.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.