Державне бюро розслідувань (ДБР) звернулося до суду з проханням обмежити терміни для ознайомлення з матеріалами справи п’ятого президента України Петра Порошенка, який сьогодні є народним депутатом. Бюро підозрює його у вчиненні державної зради та підтримці терористичних організацій, повідомила прес-служба ДБР 13 лютого.
«ДБР завершило розслідування щодо організації злочинної схеми постачання вугілля з тимчасово окупованих територій, що призвела до сприяння терористичним угрупованням "ЛНР" та "ДНР", завданої групою громадян України на загальну суму близько 1,5 мільярда гривень ще 2 вересня 2022 року. У той же день матеріали справи були передані для ознайомлення стороні захисту та підозрюваним. Однак підозрювані, зокрема діючий народний депутат, зловживають своїми правами та не з'являються для ознайомлення з матеріалами провадження», – зазначено у повідомленні.
Слідчі подали клопотання до Печерського районного суду Києва про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.
20 грудня 2021 року у ДБР заявили, що Порошенку було оголошено підозру в державній зраді та фінансуванні терористичних організацій. Мова йде про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу на суму приблизно 1,5 мільярда гривень.
Порошенко тоді категорично спростував звинувачення у "державній зраді", вважаючи підозру переходом "червоних ліній".
12 лютого ДБР направило Петру Порошенку 15 повісток, про що повідомляється на сайті його політичної сили. За словами політика, повістки датовані періодом з 14 до 28 лютого.
У січні 2022 року Печерський суд Києва розглядав питання про обрання запобіжного заходу у справі про державну зраду, пов’язану з постачанням вугілля з непідконтрольних територій Донбасу у 2014 році. Прокуратура вимагала арешту з можливістю внесення застави у розмірі 1 мільярда гривень, проте суд залишив Порошенка на волі під особисте зобов'язання.
Станом на 2025 рік остаточних рішень у цій справі ще не прийнято. За цими звинуваченнями можливе покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років з конфіскацією майна.
Нещодавно Рада національної безпеки і оборони (РНБО) прийняла рішення про введення економічних санкцій проти п’яти фізичних осіб, серед яких Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго, Петро Порошенко та Віктор Медведчук. Санкції передбачають, зокрема, блокування активів та заборону виведення капіталу з України.