Британія розглядає можливість направлення в Україну однієї або двох бригад

Найімовірнішим сценарієм є те, що Велика Британія може направити для розміщення в Україні одну або навіть дві бригади до багатонаціональної дивізії, яку вона очолить. Про це повідомляє газета The Guardian, посилаючись на військові джерела. Зазвичай бригада складається з кількох тисяч військовослужбовців.

Офіційно інформації стосовно ймовірної кількості військових для розміщення в Україні не було надано. Як зазначають журналісти, внесок Британії обмежується невеликою чисельністю її армії — 71 347 військовослужбовців, за останніми даними на жовтень. Британія також взяла на себе зобов'язання направити бригаду для захисту Естонії в разі кризи, і може виникнути додатковий тиск по всій Європі, якщо США вирішать скоротити свій 100-тисячний військовий контингент на європейському континенті.

Велика Британія вважає, що гарантії безпеки для України під проводом Європи можуть бути забезпечені значно меншою кількістю військових, ніж 100-150 тисяч, про які говорив президент Володимир Зеленський минулого тижня у випадку мирної угоди. Джерела видання в оборонному секторі повідомляють, що сили, які забезпечуватимуть безпеку в Україні під європейським командуванням, не обов'язково включатимуть велику кількість військових на лінії фронту, і можуть становити лише кілька десятків тисяч осіб або навіть менше.

The Guardian зазначає, що запропонований пакет безпеки може включати широке використання розвідки, спостереження та засобів дальнього спостереження для виявлення будь-яких спроб Росії порушити лінію контролю, узгоджену в угоді про припинення вогню чи остаточному мирному врегулюванні. Альтернативною ідеєю було б не розміщувати європейські війська в Україні та зосередити зусилля на довгостроковому моніторингу.

Хоча такий підхід міг би бути вигідним для Росії, яка заявила у вівторок, що не сприйматиме розміщення військ НАТО в Україні, для Києва це було б неприйнятно, оскільки він побоюється повторного нападу з боку Москви і прагне мати якомога більші післявоєнні сили безпеки.

Минулого тижня Зеленський закликав до розміщення в Україні сил стримування чисельністю від 100 000 до 150 000 осіб, хоча досягти такої кількості, маючи лише європейські війська, буде майже неможливо. У понеділок газета The Washington Post повідомила, що чисельність європейських військ, які обговорюються, може становити близько 30 000 осіб. Британські джерела не підтвердили цю цифру, оскільки переговори з Європою тривають, проте зазначили, що, швидше за все, передбачено саме таку чисельність.

Очікується, що Стармер лобіюватиме цю тему безпосередньо перед президентом США Дональдом Трампом, який прибуде до Вашингтона наступного тижня, підвищуючи ставки у важливій зустрічі для пошуку мирного вирішення конфлікту в Україні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.