Білий дім усунув генерального інспектора USAID після гострої критики дій адміністрації Трампа

Білий дім звільнив генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку USAID Пола Мартіна, про що повідомили чиновники США 11 лютого. Це сталося на наступний день після публікації доповіді його відомства, в якій критикували дії адміністрації президента Дональда Трампа щодо скорочення діяльності агентства. Причини звільнення не були вказані. У понеділок офіс Мартіна оприлюднив терміновий звіт, у якому застерігав, що скорочення штату USAID та значне замороження іноземної допомоги ускладнили можливість відстеження та реагування на потенційне нецільове використання 8,2 мільярдів доларів гуманітарної допомоги, що фінансується з американських податкових коштів.

USAID є незалежним федеральним агентством, заснованим Конгресом США в 1961 році. В агентстві працює близько 10 000 співробітників, з яких приблизно дві третини перебувають за межами США.

Адміністрація президента США намагалася відправити у відпустку тисячі працівників USAID, які працюють за штатним розкладом, а також звільнити десятки підрядників, що працюють в агентстві. Однак минулої п’ятниці федеральний суддя тимчасово відклонив ці плани.

Державний секретар Марко Рубіо 3 лютого підтвердив, що виконуватиме обов’язки директора USAID, але зазначив, що делегував свої повноваження, тому не керуватиме щоденними справами агентства. Він також повідомив Конгрес про реорганізацію агентства в листі, акцентувавши, що деякі секції USAID можуть бути інтегровані до Держдепартаменту, а інші можуть бути ліквідовані.

Білий дім наполягає на необхідності реформування агентства, опублікувавши заяву, що підкреслює «марнотратство та зловживання», які, за його даними, мали місце в USAID, зокрема 1,5 мільйона доларів, призначених для «підтримки рівності та інклюзивності на робочих місцях і в бізнес-спільнотах Сербії».

Згідно з нещодавнім звітом Дослідницької служби Конгресу США (CRS), у фінансовому році 2023 USAID розпорядилося більш ніж 40 мільярдами доларів на підтримку проєктів у близько 130 країнах. Серед найбільших отримувачів допомоги були Україна, Ефіопія та Йорданія. Афганістан також увійшов до десятки країн, що отримують фінансування від USAID.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.