Більше ніж 130 громадських організацій підкреслили, що демократичні вибори неможливі без забезпечення стабільного миру

Понад 130 українських громадських організацій виступили з спільною заявою, в якій наголошують на неможливості проведення демократичних виборів без умов стабільного миру. У документі зазначається: «Легітимність української влади є виключно правом українського народу. Будь-який мирний процес повинен враховувати голос України та логіку дій для відновлення виборчих циклів: 1) встановлення тривалого режиму припинення вогню з гарантіями безпеки від країн-гарантів, 2) підготовка до виборів та відновлення необхідної інфраструктури; 3) проведення виборів після досягнення сталого миру, скасування військового стану та врегулювання війни на міжнародному рівні».

Автори заяви підкреслюють, що «вибори в Україні безумовно повинні відбутися, але лише після завершення війни та досягнення тривалого миру, а також за умов безпеки, які дозволять організувати вибори вільно, чесно, демократично та доступно». Активісти також зазначають, що «Україна ніколи не відмовлялася від проведення виборів, але для їх організації потрібні час і ресурси, а не лише вимоги».

Серед тих, хто підписав цю заяву, є Громадянська мережа «Опора», Центр прав людини ZMINA, Рух «Чесно», Інститут масової інформації, Київська школа економіки та інші.

Також варто відзначити, що 19 лютого президент США Дональд Трамп охарактеризував Володимира Зеленського як «диктатора без виборів», підкреслюючи, що той ризикує втратити свою країну, якщо не буде «діяти швидше».

Попри те, що формально президентські повноваження Володимира Зеленського мають завершитися в травні 2024 року, в Україні не можуть відбутися вибори через воєнний стан, що триває з моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Законодавством України зафіксовано неможливість проведення виборів в таких умовах, і ця позиція є підтримуваною серед основних політичних сил, включно з опозицією до Зеленського.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.