Жителі Північної Кореї вдаються до симуляції туберкульозу, щоб уникнути участі у війні – Newsweek

Жителі Північної Кореї вдаються до імітації туберкульозу, щоб уникнути примусового призову на фронт до Росії. Для захисту своїх чоловіків від відправлення в зону бойових дій сім’ї готові витратити величезні суми — понад 100-кратну середню заробітну плату на підроблені медичні довідки, повідомляє Newsweek. За оцінками США та Південної Кореї, режим Кім Чен Ина відправив до Росії до 12 тисяч військовослужбовців, які беруть участь у боях під Курськом, підтримуючи російські війська в їхніх спробах протидіяти українському контрнаступу. Однак ані Москва, ані Пхеньян не підтверджують факт присутності північнокорейських солдатів у конфлікті.

Північна Корея має одну з найбільших армій у світі, яка налічує 1,3 мільйона військових та ще 7,6 мільйона резервістів. Чоловіки зобов’язані служити 10 років, а жінки – 5. Це змушує багато сімей шукати способи врятувати своїх близьких від мобілізації.

За інформацією Радіо Вільна Азія, ціни на підкуп лікарів для отримання фальшивої довідки про туберкульоз зросли в п’ять разів порівняно з минулим роком – з 100 до 500 доларів. Для багатьох сімей це значна сума, адже середня місячна зарплата державного службовця в Північній Кореї складає всього 1–3 долари. Проте багато людей готові витратити ці кошти, оскільки хвилюються за життя своїх родичів.

"Існує секретний страх, що якщо їхні сини підуть служити в армії та будуть направлені до Росії, батьки більше ніколи не побачать їх живими", — зазначає одна з мешканок провінції Рянганг.

За словами одного з північнокорейських солдатів, який потрапив у полон до українських військових, його не попередили про те, що він буде відправлений до Росії. Багато жителів Північної Кореї здивовані таким розвитком подій і не розуміють, з ким їм доведеться воювати.

"Хто наш ворог? Чому нам потрібен новий ворог?" — наводить цитату одного з мешканців Рянганга Радіо Вільна Азія.

Родичі загиблих отримують офіційні свідоцтва про смерть із формулюванням "священні бойові навчання на честь Батьківщини", без деталізації обставин загибелі.

Як стверджує президент України Володимир Зеленський, наразі в Курську загинуло 3800 військових Північної Кореї.

За даними Об’єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, Пхеньян готується до нової мобілізації. Інститут вивчення війни прогнозує, що чергове відправлення військ може відбутися вже в середині березня, а втрати серед північнокорейських солдатів можуть досягати 45000 на місяць.

Аліна Гриценко, аналітик Національного інституту стратегічних досліджень України, підкреслює: "Зараз участь Північної Кореї у російському вторгненні в Україну, здається, не пов’язана з підтримкою імперських амбіцій Путіна, а швидше з удосконаленням бойової машини Кім Чен Ина. У короткостроковій перспективі наявність північнокорейських солдатів допомагає Росії покривати дефіцит живої сили. Але з огляду на те, що Росія, за оцінками, втрачає десятки тисяч військових щомісячно, малоймовірно, що Пхеньян зможе повністю задовольнити потреби Москви в додаткових військах".

У той же час США пригрозили посиленням санкцій. Колишній президент Дональд Трамп заявив, що конфлікт можна було б уникнути за його терміну перебування на посаді, і пригрозив Путіну "укласти угоду" про припинення війни. Російський уряд відповів, що Москва "чекає сигналів" з Вашингтона.

Як повідомляв УНІАН, Північна Корея направила свої найкращі війська на підтримку Росії у війні проти України. Проте після декількох місяців значних втрат вони були відкликані з лінії фронту.

The New York Times, на основі інформації українських та американських чиновників, повідомляє, що солдати КНДР не з’являлися на фронті вже близько двох тижнів. Сили спеціальних операцій ЗСУ підтвердили, що протягом трьох тижнів у Курській області РФ не виявлено присутності північнокорейських військ, про що заявив прес-секретар ССО полковник Олександр Кіндратенко у коментарі "Українській правді".

Comments (0)
Add Comment