Зеленський висловив готовність до діалогу з Фіцо, проте запропонував провести зустріч у Києві

Президент України Володимир Зеленський відреагував на пропозицію премʼєр-міністра Словаччини Роберта Фіцо про зустріч для обговорення питання зупинки транзиту російського газу через українську територію, запросивши словацького політика до Києва вже в цю пʼятницю. «Добре. Приїжджайте в пʼятницю до Києва», – написав Зеленський у соціальній мережі Х, прикріпивши до посту звернення Фіцо.

Раніше, в понеділок, премʼєр-міністр Словаччини запропонував провести зустріч у максимально стислі строки на території Словаччини поблизу кордону з Україною. Фіцо вважає, що така зустріч допоможе створити сприятливі умови для відкритої дискусії стосовно постачання газу до Словаччини та інших країн через українську територію, а також для обговорення можливих технічних рішень у звʼязку із закінченням контракту між українськими та російськими компаніями.

Він також підкреслив, що його країна втрачає близько 500 мільйонів євро на рік через зупинку транзиту російського газу, і на його думку, це негативно впливає на конкуренцію в Європейському Союзі, до складу якого Україна прагне приєднатися.

12 січня президент Зеленський зазначив, що Україна готова була допомогти Словаччині адаптуватися до нових умов у зв'язку з відсутністю транзиту газу з Росії, але премʼєр Фіцо «пихато відмовився». Зеленський також вважає, що надія Фіцо на те, що тіньові схеми з Москвою триватимуть вічно, була очевидною помилкою.

«Багато хто в Європі попереджав його, що не можна просто сидіти складеними руками й чекати. Зараз він намагається за допомогою піару, брехні та гучних звинувачень перевести провину на когось іншого», – йдеться в дописі президента України.

Зеленський підкреслив, що Фіцо зробив ставку на Москву, а не на свою країну, об'єднану Європу чи на раціональне мислення. Раніше президент Словаччини Петер Пеллегріні скасував свій візит до Києва через те, що Україна перестала постачати газ до його країни.

Україна з 1 січня о 07:00 зупинила транспортування російського природного газу своєю територією в інтересах національної безпеки, після завершення пʼятирічного контракту з Росією щодо транзиту. Минулого року через Україну було прокачано близько 13,5 мільярда кубометрів газу, з яких приблизно 3 мільярди кубометрів використовувалися для потреб Словаччини. Європейський Союз заявив, що немає необхідності продовжувати цей контракт і що країни, які отримують російський газ, мають альтернативні постачання.

Comments (0)
Add Comment