Президент Володимир Зеленський підкреслив, що військові сили союзників можуть бути присутніми на території України, однак інтеграція країни до НАТО є найекономічнішим рішенням. Про це він заявив у інтерв'ю для видання The Guardian, яке вийшло 12 лютого. «Ми підтримуємо присутність контингенту, якщо це є частиною гарантій безпеки, наголошую, без Америки цього не досягти. Без Сполучених Штатів гарантії безпеки не будуть повноцінними… Я дійсно вважаю, що НАТО — це найбільш вигідний варіант для всіх. Якщо ми не станемо членами НАТО, то НАТО має бути в Україні. Розрахунки показують, що армія РФ до 2025 року зросте до 1,5 мільйона людей. Тому українська армія повинна мати аналогічну чисельність, і нам необхідно забезпечити 1,5 мільйона військових. Ми вже маємо мільйон, чи отримаємо ще 500 тисяч? Такої кількості в Європі просто немає», — зазначив Зеленський, додавши, що не вірить у дієвість миротворчих місій ООН.
За його словами, Україні слід мати армію, що відповідатиме армії Росії, її потрібно фінансувати та озброювати. Він також зазначив, що європейцям необхідно спрямувавити 5% ВВП на оборонні витрати.
Раніше, 11 лютого, газета The New York Times повідомила, що відправлення європейських миротворців в Україну може стати важливою темою на Мюнхенській конференції з безпеки. Деякі європейські держави, зокрема країни Балтії, Франція та Велика Британія, обговорюють можливість відправлення частини своїх військ в Україну. Високопосадовці Німеччини заявили, що ця ідея є передчасною.
Президент України Володимир Зеленський висловив готовність до серйозних переговорів щодо мирних угод, якщо союзники нададуть реальні гарантії безпеки, а не лише обіцянки. Як зазначає NYT з посиланням на високопосадовця з Європи, континент не може забезпечити 200 тисяч військовослужбовців (таку кількість озвучив Зеленський), і будь-який військовий контингент має отримати підтримку США, інакше він залишатиметься вразливим до російських атак на політичну і військову довіру до альянсу. Навіть пропозиція про 40 тисяч європейських солдатів виглядає складною метою для континенту, який стикається з повільним економічним зростанням і нестачею військових, а також має збільшувати витрати на власну оборону. Журналісти відзначають, що цим, швидше за все, не вдалося б забезпечити реальне стримування Росії.