Європа має можливість і зобов'язана зробити більше для встановлення справжнього миру, зазначив президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 21 лютого. «Це реально, ми з партнерами в Європі маємо конкретні пропозиції, завдяки яким можемо реалізувати європейську стратегію. Важливо, що це має відбуватися спільно з Америкою», – підкреслив він.
Президент розповів про свої переговори з кількома зарубіжними лідерами протягом дня, зокрема згадуючи президента Кот-д’Івуару Алассана Уаттару. Він висловив подяку за підтримку суверенітету України, додавши, що «в міжнародних справах необхідна реальна передбачуваність та шанування інтересів кожної нації».
«Якщо світ не зможе поважати один одного, мир не буде досягнуто – з урахуванням сучасного рівня озброєнь. Тому необхідно працювати на всіх фронтах – із всіма партнерами та в усіх регіонах, щоб міжнародний порядок справді функціонував відповідно до його суті», – додав він.
Зеленський також згадав про підготовку міжурядової угоди між представниками Сполучених Штатів та України, не розкриваючи деталей: «Сьогодні наші команди працюють над проєктом угоди між урядами. Це угода, яка може зміцнити наші відносини, і, що найважливіше, деталі мають бути такими, щоб вона могла спрацювати. Я сподіваюся на позитивний результат – справедливий результат».
Президент США Дональд Трамп 21 лютого знову розкритикував Володимира Зеленського, заявивши, що у нього «не залишилось козирів» для ведення переговорів. Ці заяви пролунали на фоні зростання напруженості у відносинах між Трампом і Зеленським, які нещодавно обмінялися жорсткою критикою. Трамп навіть охарактеризував Зеленського як «диктатора» і припустив, що він сам ініціював війну з Росією – коментарі, що викликали занепокоєння в Україні та Європі, а також негативну реакцію з боку деяких високопоставлених республіканців у США.
Напередодні радник Білого дому з національної безпеки Майк Волц зазначив, що Україні слід «знизити тон, уважно розглянути і підписати угоду» з Вашингтоном щодо видобутку корисних копалин. 11 лютого Трамп стверджував, що нібито Україна вже погодилася надати США доступ до рідкісноземельних мінералів вартістю 500 мільярдів доларів в обмін на військову допомогу.
15 лютого політичний аналітик The Washington Post Джош Рогін повідомив, що Володимир Зеленський відмовився від пропозиції американської делегації підписати меморандум, за яким США отримали б 50% від усіх майбутніх запасів мінералів в Україні. Пізніше Зеленський уточнив, що угода не була підписана через «юридичні питання», пояснивши, що Україні потрібні гарантії безпеки, а не просто передачі ресурсів.