Зеленський пояснив, яку насправді допомогу надали США Україні, і це не 500 мільярдів

Україна витратила на війну з Росією 320 мільярдів доларів, з яких 200 мільярдів – це іноземна допомога. Про це під час пресконференції 19 лютого розповів президент України Володимир Зеленський. «Я вважаю, що необхідно детально розглянути питання допомоги. У нас абсолютно різні цифри, на жаль. У нас все чітко. Війна нам обійшлась у 320 мільярдів доларів. 120 мільярдів – це кошти українського народу, платників податків, а 200 мільярдів – із США та Європейського Союзу. Ми говоримо про військову допомогу», – зазначив президент.

Він також акцентував увагу на тому, що Україна отримала від США 67 мільярдів доларів військової допомоги, з яких 31,5 мільярда — це пряма фінансова підтримка бюджету. «Ми вдячні за всі ці гуманітарні програми, але не можна їх оцінювати так, що це коштувало 500 мільярдів, і вимагати від нас повернення 500 мільярдів у вигляді мінералів. Це не серйозна розмова», – підкреслив Зеленський.

Президент також повторив, що Україна зацікавлена в залученні американських інвестицій. Раніше президент США Дональд Трамп стверджував, що Україна нібито готова надати Сполученим Штатам доступ до рідкісноземельних ресурсів на 500 мільярдів доларів в обмін на військову допомогу.

3 лютого Трамп повідомив, що прагне укласти угоду з Україною, яка забезпечить доступ США до рідкісноземельних мінералів, що використовуються в електроніці. За словами Трампа, українська сторона готова до таких домовленостей.

15 лютого політичний оглядач The Washington Post Джош Рогін, посилаючись на американських конгресменів, які були присутні на Мюнхенській конференції, повідомив, що Володимир Зеленський відмовився від пропозиції американської делегації підписати меморандум, за яким США отримали б 50% від усіх майбутніх запасів мінералів в Україні. Згодом журналіст уточнив, що причина відмови полягала в тому, що Україна не отримувала гарантій безпеки в обмін на доступ до ресурсів.

Зеленський згодом уточнив, що угоду не уклали через «юридичні питання». «Справа не лише в тому, щоб просто забрати ресурси. Головне – це інвестиції, щоб з цих ресурсів мати щось. Ми не країна-сировинний придаток. Цей аспект повинен бути чітко зафіксований у документах», – пояснив він.

Comments (0)
Add Comment