Завтра розпочнеться тиждень важливих подій для України, за версією Financial Times

Наступний тиждень може стати вирішальним у розвитку мирного процесу в Україні. Сполучені Штати і Росія розпочинають переговори, в той час як європейські лідери планують термінову зустріч, побоюючись, що усі домовленості можуть бути досягнуті без їхньої участі. Про це повідомляє Financial Times.

Впливові європейські політики планують зустріч у Парижі в понеділок, щоб визначити власні дії у контексті спроб президента США Дональда Трампа досягти швидкої угоди з Володимиром Путіним. Цього тижня державний секретар Трампа, Марко Рубіо, повинен зустрітися в Саудівській Аравії з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим.

Ці переговори між Рубіо та Лавровим можуть прокласти шлях для зустрічі Трампа з Путіним у найближчі тижні і підкреслюють відсутність європейських країн у важливому переговірному процесі, який може змінити архітектуру безпеки в Європі.

Президент Фінляндії Олександр Стубб зазначив: "Я вважаю, що світовий порядок почав змінюватися 24 лютого 2022 року, і зараз ми бачимо, в якому напрямку він може рухатися".

Невідомий західний чиновник охарактеризував як "божевільне" те, як швидко нова адміністрація США відновлює діалог з Москвою.

"Єдине, що [Європа] має робити, це надавати Україні всі можливості, щоб вона могла потужніше протистояти тиску з боку [США та Росії]", – заявив чиновник.

На терміновій зустрічі в Парижі європейські лідери планують обговорити ініціативи, які можуть допомогти в процесі завершення війни в Україні. Зокрема, розглядається можливість розгортання європейських військ в Україні для забезпечення майбутньої лінії припинення вогню. Кілька європейських лідерів також висловлюють занепокоєння щодо того, що станеться з американською допомогою після завершення конфлікту і які кроки можуть вжити європейці.

Ще однією проблемою є те, що члени команди Трампа, схоже, не мають єдиного бачення, як має закінчитися війна. При цьому важко зрозуміти, хто з них матиме найбільший вплив на думку самого Трампа і яку роль кожен з них відіграватиме у переговорах.

Наприклад, більшість європейських лідерів позитивно сприйняли коментарі спецпредставника Трампа з питань України та Росії Кіта Келлога, тоді як новий державний секретар Марко Рубіо не викликав у них великих симпатій.

Як повідомляв УНІАН, команда Трампа поділилася з певними союзниками в Європі своїми планами щодо мирного розв'язання конфлікту в Україні. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що плани адміністрації Трампа "неортодоксальні", але мають потенціал для успіху.

У той же час німецький канцлер Олаф Шольц висловив обурення тим, що США фактично усунули Європу з переговорного процесу щодо війни в Україні. Він наполягає на важливості участі Європи в переговорах і закликав адміністрацію Трампа повідомити Путіну, що Європа і США продовжать підтримувати Україну.

Comments (0)
Add Comment