Залежно від рішень Трампа: The Times розглядає чотири можливі варіанти завершення війни

Ігноруючи малоймовірні ситуації, такі як раптова смерть диктатора Володимира Путіна або чудесний український контрнаступ, існує чотири реалістичні результати війни, стверджує видання The Times. Ключовим фактором стане здатність Дональда Трампа переконати Путіна в тому, що Росія не в змозі пережити західну підтримку України і, врешті-решт, перемогти. Це визначить, який із сценаріїв може втілитися в реальність.

Найгірший можливий варіант передбачає продовження війни Росією і уникнення переговорів. У такій ситуації, якщо Україна не отримає підтримки від США, вона може зазнати поразки на полі бою. Трамп, пам’ятаючи про свою критику хаотичного виходу США з Афганістану, обережно ставитиметься до такого катастрофічного результату. Поразка України матиме жахливі наслідки для глобальної безпеки. Мільйони українських біженців шукатимуть порятунку закордоном, а тисячі тих, хто залишиться, потраплять до російських в’язниць. НАТО втратить стратегічні позиції, а російські танки можуть опинитися на кордонах Польщі.

Другий сценарій також не є значно кращим. В цьому випадку, позбавлена адекватної підтримки Заходу, Україна буде змушена піти на поступки з позиції слабкості, підписавши угоду, яка передбачає поділ країни та створення проросійського уряду. Це стане тріумфом Росії і відчутною поразкою для України та її союзників. Трамп не отримає за це жодної Нобелівської премії.

Третій сценарій передбачає можливість припинення бойових дій. Якщо це стане частиною всебічного мирного врегулювання, це може стабілізувати регіон і зберегти суверенітет України за умови міжнародних гарантій безпеки. Однак якщо припинення вогню не буде супроводжуватись мирною угодою, то це лише заморозить конфлікт. Як показує досвід Мінських угод, в цій ситуації існує ризик нового етапу війни, якщо Росія вирішить відновити агресію.

Новий держсекретар США Марко Рубіо вказав, що: "Ми прагнемо зробити все можливе для стабільного вирішення цього конфлікту. Ми не хочемо просто призупинити воєнні дії, а через кілька років знову зіткнутися з тією ж ситуацією."

Четвертий варіант є найкращою надією для України. Він передбачає зміцнення її позицій за підтримки США для ведення переговорів з позиції сили. Це дасть можливість укласти угоду, що забезпечить економічну стабільність, суверенітет та гарантії безпеки для України. В умовах нинішнього стану повернення до кордонів 1991 року виглядає малоймовірним. Зміцнення позицій України вимагатиме рішучих дій з боку США, зокрема санкцій проти Росії, військової допомоги та економічної підтримки.

Цілком ймовірно, що Україні доведеться погодитися на певні територіальні поступки. За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, вже 32% українців готові розглянути такі кроки заради миру. Якщо США нададуть надійні гарантії, цей показник може зрости.

"Вплив Трампа стане важливим фактором у визначенні того, який із цих чотирьох сценаріїв найбільш ймовірно втілиться в реальність", – підсумували журналісти.

Готуючись до можливих переговорів щодо припинення війни в Україні, президент США Дональд Трамп зазначив, що продовжить надавати американську зброю Києву. Як повідомляють у колонці для видання The Washington Post, генерал у відставці, голова Інституту вивчення війни, Джек Кін, і колумніст газети Post Марк А. Тіссен заявили, що новий президент США має рацію. Щоб забезпечити тривалий мир, Сполучені Штати повинні продовжувати озброювати Україну, але не за рахунок американських платників податків.

Спеціальний представник президента США по Україні Кіт Келлог також зазначив, що Трамп розглядає можливість придбання зброї для України за рахунок заморожених російських активів.

Comments (0)
Add Comment