Європейський Союз вивчає варіанти конфіскації російських активів для відшкодування збитків Україні, – Bloomberg

Європейський Союз обмірковує можливості використання заморожених російських активів, які знаходяться на території блоку, у тому числі для компенсації Україні за збитки, завдані російською агресією. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела. Відзначається, що ЄС намагається забезпечити фінансову і військову підтримку Україні на фоні можливого зменшення допомоги з боку США. За словами співрозмовників видання, європейські чиновники обговорюють різні варіанти використання російських активів у рамках Міжнародної компенсаційної комісії, яка визначить розмір компенсацій, що належать Україні.

Активи можуть бути заарештовані у випадку, якщо Москва відмовиться відшкодувати завдані збитки. Вартість конфіскованих активів може бути використана для виконання зобов'язань Росії щодо відшкодування в потенційній мирній угоді, додають джерела.

Також розглядається альтернативний варіант, що передбачає надання повноважень країнам-членам ЄС конфіскувати суверенні активи РФ з метою компенсації шкоди, завданої українській енергетичній інфраструктурі. Наразі аналізується, чи обґрунтовують рішення Міжнародного кримінального суду та жахливі наслідки російських атак такі дії відповідно до кримінального законодавства країн ЄС.

Пропозиції щодо повного арешту російських активів були відхилені декількома країнами-членами Євросоюзу, зокрема Німеччиною та Францією, через юридичні та економічні наслідки.

Відомо, що ЄС, країни Великої сімки та Австралія вже заморозили близько 280 мільярдів доларів активів російського центрального банку у вигляді цінних паперів та грошей, переважно через бельгійський кліринговий центр Euroclear. Санкції, запроваджені проти впливових російських осіб, призвели до блокування ще близько 58 мільярдів доларів активів.

Reuters повідомляє, що Росія може передати заморожені активи для відбудови України, і подібна угода може стати частиною ймовірної мирної угоди. Проте, Москва традиційно висунула свої умови, вимагаючи частину цих коштів для територій України, які вона зруйнувала і наразі контролює.

Раніше прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав фінансувати допомогу Україні за рахунок заморожених активів Росії.

Comments (0)
Add Comment