“Європейський розкол з приводу розміщення миротворців в Україні, – The Times”

Велика Британія та інші європейські держави продемонстрували різні погляди на необхідність розгортання великих миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на думки дипломатів та офіційних осіб. Британія, Франція та країни Північної Європи підтримують ідею європейської ініціативи про відправлення десятків тисяч військових у випадку укладання угоди про припинення вогню. Проте Німеччина та інші країни висловлюють протилежну позицію, як зазначається в статті.

Країни Балтії та Польща вважають, що пропонована місія може відвернути важливі ресурси від прикордонних держав НАТО з Росією, залишивши їх уразливими. Зростає розуміння того, що таке розгортання в умовах після конфлікту вимагатиме "підтримки" від Дональда Трампа та гарантій безпеки.

Високопоставлене джерело в британському уряді зазначило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили, якщо це буде потрібно, проте міністри сподіваються на "повітряне прикриття" від США. Таке прикриття може включати батареї зенітних ракет Patriot, які здатні ліквідувати балістичні ракети та літаки за допомогою розвідувальних і спостережних засобів.

За інформацією з армії, Британія теоретично могла б відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути ускладнено, оскільки війська вже дислоковані в Естонії. Деякі вважають, що місії ООН, що складаються з військ з таких країн, як Індія, Бангладеш і Китай, є більш реалістичними.

Очікується, що Кір Стармер обговорить цю тему з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наголошує на важливості сильного лідерства Великої Британії в цьому питанні. Однак деякі чиновники висловлюють побоювання, що канцлер Рейчел Рівз бачить в Україні лише "грошову яму", і потрібно ще переконати її у важливості даного напрямку.

Складним питанням залишається згода президента Росії Володимира Путіна на такі миротворчі сили під час переговорів, що проходитимуть за посередництва США. Військове джерело зазначило: "Якщо Росія не підтримає цю ідею, вона приречена, а без підтримки США вона просто не спрацює".

Деякі дипломати вважають, що миротворча операція ООН була б більш розумним рішенням, яке могло б забезпечити погодження Путіна. Це може включати приблизно 100 000 миротворців як в Україні, так і в Росії, без потреби у прямій участі США.

Згідно з повідомленнями, німецькі чиновники вагаються щодо прийняття зобов'язань через невизначеність майбутніх виборів. Інше європейське джерело вказує на необхідність залучення США для посилення стримування Росії, оскільки саме у них є технології, яких бракує європейським країнам, зокрема можливості розвідки та спостереження.

Відомо, що Трамп раніше виступав за відмову від відправлення військ і фінансування місії, але одне з джерел в обороні висловило думку, що Трампа можливе буде переконати у зворотному, оскільки США навряд чи зможуть утриматися від участі в такій справі.

Хоча в Україні вже є західні спецпризначенці, масове розгортання західних військ поки що не спостерігається. Однак, за словами Financial Times, ситуація може змінитися, оскільки повернення Трампа у Білий дім знову викликало інтерес до цієї ідеї.

Згідно з інформацією осіб, залучених до переговорів між Києвом і західними партнерами, українські чиновники вважають, що реальним і достатнім може бути розгортання від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців.

Comments (0)
Add Comment