Європейський розкол: питання розташування миротворців в Україні на думці The Times

Велика Британія та інші країни Європи мають різні погляди на доцільність розгортання масштабних миротворчих сил в Україні. Як повідомляється у The Times, дипломати та офіційні особи зазначають, що "Велика Британія, Франція та північноєвропейські держави підтримують ідею європейської ініціативи, яка передбачає відправку десятків тисяч миротворців у випадку досягнення угоди про припинення вогню. Проте Німеччина та інші країни виступають проти цієї пропозиції".

Очікується, що Польща та балтійські держави стурбовані можливим виведенням ресурсів з прикордонних держав НАТО, що може залишити їх уразливими перед загрозами з боку Росії. Зростає загальний консенсус щодо того, що таке розгортання після конфлікту вимагатиме "підтримки" зі сторони Дональда Трампа та гарантій безпеки.

Одне з високопоставлених джерел в британському уряді повідомило, що Європа може сформувати свої власні наземні сили, якщо виникне така потреба, проте міністри апелюють до США з проханням забезпечити "повітряне прикриття". Це може включати використання батарей зенітних ракет Patriot, здатних перехоплювати балістичні ракети та літаки, чого не має сама Європа.

Британські збройні сили теоретично могли б направити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, проте це виглядає сумнівним через вже існуюче розміщення військ в Естонії. Деякі вважають, що миротворчі сили ООН, до складу яких можуть увійти війська країн, таких як Індія, Бангладеш та Китай, можуть бути більш реалістичними.

Серед сподівань, що Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО під час зустрічі в Брюсселі, на обговорення також буде винесено ідею вкласти в справу більше зусиль.

Міністр оборони Джон Хілі наголошує на важливості лідерства Великої Британії в цьому питанні. Проте, деякі чиновники вважають, що їм ще потрібно буде переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості підтримки України, з огляду на її можливі фінансові витрати.

Водночас, залишається питання, чи погодиться президент Росії Володимир Путін на такі миротворчі сили під час мирних переговорів, що ведуться з участю США. Один з військових експертів зазначив: "Якщо Росія відмовиться від цієї ідеї, то вона не матиме жодних шансів на реалізацію. І, якщо США не забезпечать необхідну підтримку, ця ініціатива буде приречена".

Деякі дипломати вважають, що операція під егідою ООН буде більш прийнятною і має вищі шанси на отримання згоди з боку Путіна, якщо вдасться забезпечити участь близько 100 000 миротворців в Україні і Росії, без необхідності прямого втручання США.

Відомо, що на території України присутні західні спецпризначенці, але масове розгортання військ поки не відбудеться. Проте, з поверненням Дональда Трампа в Білий дім, можливість нового обговорення цієї теми знову набирає обертів.

За словами учасників переговорів між Києвом і західними партнерами, українські урядовці вважають, що для підтримки безпеки може бути достатнім розгортання від 40 000 до 50 000 іноземних військових.

Comments (0)
Add Comment