Європейські країни можуть надіслати свої морські та військово-повітряні підрозділи до України, – WP

Європейські держави планують у найближчі тижні відправити військову групу в Україну для визначення потрібної кількості миротворчих сил та можливих місць їх розміщення. Крім того, вони проведуть переговори з Україною щодо зміцнення її армії для захисту майбутньої лінії фронту. За повідомленнями The Washington Post, європейська увага зосереджується на військово-повітряних та морських силах. Військові керівники вказують на обмежені можливості масштабного розгортання сухопутних військ, тоді як інші країни пропонують свої ресурси для патрулювання повітряного простору України або Чорного моря.

"Військові планувальники з багатьох країн обговорюють можливість підтримки в таких питаннях, як логістика, командування та розгортання сил на суші, у повітрі та на морі," – зазначив прем'єр-міністр Великої Британії Кейр Стармер.

Проте, незважаючи на тривалі обговорення, європейські лідери поки що не зробили публічних зобов’язань, оскільки все ще існують сумніви щодо зацікавленості США в підтримці цієї ініціативи. Крім того, деякі країни виявляють скептицизм щодо розгортання військ без гарантій з боку США у разі нападу з російської сторони, незалежно від сподівань на американську допомогу у вигляді протиповітряної оборони, розвідувальних даних та важкої авіації.

Однак президент Франції Еммануель Макрон наголосив, що адміністрація Трампа не відмовляється від підтримки, підкресливши, що "усі зусилля координуються в тісній співпраці з американськими партнерами, які зацікавлені в цій ініціативі та висловили своє схвалення".

Контроль за дотриманням режиму припинення вогню, за словами посадовців, буде здійснюватися за допомогою супутникового моніторингу, миротворців ООН або інших спостерігачів, включаючи країни, які Росія вважає "нейтральними". Це завдання не буде доручено європейським силам, які можуть бути розміщені поблизу ядерних об'єктів, військових баз чи урядових установ.

Раніше повідомлялося, що план Великої Британії та Франції щодо відправки миротворців в Україну зазнає краху без підтримки США. Після тривалих переговорів жодна з країн не зробила публічних зобов'язань відправити війська.

Крім того, в Росії висловилися з приводу відправлення миротворців, стверджуючи, що це, нібито, "затягне конфлікт". Російський сенатор Григорій Карасін зазначив, що зустріч між американською та російською делегаціями в Ер-Ріяді була "конструктивною та спокійною, але не дуже продуктивною".

Comments (0)
Add Comment