Європа виявила розбіжності щодо розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші європейські держави мають різні погляди на доцільність створення масштабних миротворчих контингентів в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на дипломатичні джерела та представників уряду.

За інформацією, країни, такі як Велика Британія, Франція та Північні європейські нації, підтримують ідею європейської ініціативи щодо направлення великої кількості військовослужбовців в разі укладення угоди про перемир'я. Водночас, Німеччина та інші країни виступають проти цієї пропозиції.

Болить саме те, що країни Балтії та Польща занепокоєні можливим відволіканням ресурсів від захисту прикордонних держав НАТО з Росією, адже це може залишити їх уразливими.

Також повідомляється, що існує зростаюча підтримка ідеї, що таке постконфліктне розгортання потребуватиме "підтримки" зі сторони Дональда Трампа та гарантій безпеки.

Високопоставлене джерело в уряді Великої Британії зазначило, що Європа може сформувати свої наземні сили, проте міністри закликали США надати "повітряне прикриття". Це може бути реалізовано через зенітні ракетні батареї Patriot, які забезпечать захист від балістичних ракет і літаків, чого не вистачає Європі.

Британська армія теоретично здатна надіслати дивізію з 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути дещо проблематично з огляду на те, що війська вже розміщені в Естонії.

Дехто вважає, що миротворчі сили ООН, що складаються з військових з країн, як-от Індія, Бангладеш і Китай, є більш досяжними.

Очікується, що Кір Стармер обговорить цю тему з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте під час зустрічі в Брюсселі.

Міністр оборони Джон Хілі підкреслив необхідність сильного лідерства Великої Британії в цій ситуації. Однак деякі чиновники вважають, що ще потрібно переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості України, побоюючись, що вона може розглядати це як "грошову яму".

Важливим питанням залишається, чи погодиться президент РФ Володимир Путін на введення таких сил під час мирних переговорів під егідою США. Високопоставлене військове джерело зазначило: "Якщо Росія не підтримає цю ідею, все зійде на нівець, а без підтримки США цей план не має шансів".

Деякі дипломати та військові експерти вважають, що операція миротворців ООН є більш прийнятним варіантом, що, ймовірно, забезпечить згоду Путіна. Вона може включати до 100 000 миротворців, розміщених як в Україні, так і в Росії, без прямої участі США.

Джерела зазначають, що росіяни не зацікавлені в атаках на війська з Бангладеш або Індії.

Щодо європейських сил, німецька сторона занепокоєна зобов'язаннями на фоні невизначеності майбутніх виборів. Інше дипломатичне джерело в Європі стверджує, що США повинні бути залучені для зміцнення стримування Росії через наявність у них ресурсів, які не вистачають в інших країнах Європи.

Повідомляється, що Трамп раніше висловлювався проти відправлення американських військ та фінансування місії, але є й думка, що його можна переконати в зворотному.

Відомо, що в Україні вже є західні спецпризначенці, але масового розгортання військових поки немає. Проте, як зазначає Financial Times, це може незабаром змінитися у випадку повернення Дональда Трампа до влади, що знову активізує інтерес до цієї ідеї.

За словами учасників дискусії між Києвом та західними партнерами, українські чиновники вважають, що наявність від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців є реалістичним і достатнім варіантом.

Comments (0)
Add Comment