Європа виявила розбіжності щодо розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші європейські держави мають різні погляди на доцільність розгортання масштабних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на дипломата та офіційні джерела.

Зокрема, країни, такі як Велика Британія, Франція та держави Північної Європи, підтримують пропозицію про європейську ініціативу із залучення десятків тисяч військовослужбовців, але Німеччина та деякі інші країни висловлюють своє беззаперечне заперечення.

Країни Балтії та Польща висловлюють стурбованість, що така місія може відволікти необхідні ресурси від країн НАТО, які межують із Росією, внаслідок чого вони можуть залишитися беззахисними. Існує також можливість, що постконфліктне розгортання вимагатиме підтримки Дональда Трампа та гарантій безпеки.

Високопосадове джерело в британському уряді вказало на те, що Європа могла б самостійно сформувати наземні сили, якщо виникне така необхідність. Проте міністри сподіваються на підтримку з боку США у вигляді "повітряного прикриття". Це може бути реалізовано за допомогою систем протиповітряної оборони Patriot, здатних збивати балістичні ракети та літаки, чого Європа наразі не може забезпечити.

Британська армія, теоретично, могла б направити дивізію, що налічує від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути складно, адже вже на даний момент військові перебувають в Естонії. Деякі вважають, що миротворчі сили ООН, сформовані з військ таких країн, як Індія, Бангладеш і Китай, є більш реалістичним варіантом.

Кір Стармер планує обговорити це питання з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наполягає на тому, щоб Велика Британія продемонструвала активність і лідерство в цій справі. Проте деякі чиновники мають за мету переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості України, оскільки вона може сприймати цю ситуацію як "грошову яму".

Критично важливим є питання, чи погодиться президет РФ Володимир Путін на участь таких сил під час мирних переговорів. Високопосадове військове джерело зазначило, що якщо Росія відмовиться від цієї ідеї, вона не матиме перспектив, а США повинні були б забезпечити цю ініціативу, інакше вона залишиться нереалізованою.

Деякі дипломати та військові експерти вважають, що миротворча операція ООН матиме більше шансів на успіх та досягнення згоди з боку Путіна. Це може включати близько 100 000 миротворців, розгорнуті як в Україні, так і в Росії, без прямої участі США.

Що стосується європейських сил, то, наскільки відомо, Німеччина вагається щодо взяття зобов'язань через нестабільність перспективних виборів. Інше дипломатичне джерело стверджує, що США необхідно буде залучити для посилення стримування Росії, адже вони мають певні можливості, яких немає в інших європейських країнах.

За інформацією, раніше Трамп пропонував, щоб США не відправляли війська і не фінансували місію, проте є й думка, що його можна переконати змінити цю позицію. Чітко відомо, що західні спецпризначенці вже перебувають в Україні, однак масового розгортання військ поки що не спостерігається. Однак, відповідно до даних Financial Times, ситуація може змінитися, якщо Трамп повернеться до Білої Хати, що знову пробудить інтерес до цієї ідеї.

За словами осіб, які з'ясовують позиції між Києвом та західними партнерами, українські чиновники вважають, що чисельність від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців виглядає цілком реалістичною та можливою.

Comments (0)
Add Comment