Європа “відмовилась” від планів щодо розміщення миротворців в Україні, згідно з Reuters.

Європа, здається, змінила своє рішення щодо відправки миротворців до України і тепер шукає інші способи підтримки Києва. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на заяви європейських дипломатів. Протягом останніх кількох тижнів, під напрямком Великої Британії та Франції, виникла "коаліція бажаючих" з близько 30 країн, які прагнули допомогти Україні забезпечити стабільний мир після завершення війни. Але ідея відправки миротворців, яка активно обговорювалася нещодавно, стала предметом матеріально-технічних та політичних труднощів, включаючи опір з боку Росії та США.

Анонімний європейський дипломат прокоментував, що європейські країни "відмовляються" від проекту щодо відправки військ і намагаються знайти "щось, що могло б бути більш розумним". Інший дипломат зазначив, що такий план мав свої переваги, "коли ситуація в Україні була кращою", проте у світлі теперішньої обстановки на фронті і політичних факторів у США, ідея з миротворцями вже не виглядає так привабливо.

Офіційні особи повідомили, що на зустрічі в Парижі цього тижня буде обговорено ряд питань, зокрема про зміцнення власних можливостей України для стримування майбутніх атак та моніторингу обмеженого припинення вогню, деталі якого нібито були узгоджені під час переговорів у Саудівській Аравії.

Високопосадовець з європейського оборонного сектору убезпечив, що відмова від ідеї миротворчої коаліції не виключає можливість розгортання окремими країнами своїх підрозділів в Україні "для навчання та інші види підтримки".

Як зазначає Reuters, хоча перспективи відправки миротворців зменшуються, ця ідея досі розглядається як один із можливих варіантів. Наприклад, у концептуальному документі, з яким ознайомилися автори статті, згадується, що відправка миротворчого контингенту може бути реалізована "в рамках майбутнього мирного врегулювання та за підтримки Сполучених Штатів".

Дипломати говорять, що альтернативою миротворцям може стати посилення військового контингенту в сусідніх з Україною країнах, таких як Румунія.

Також згадується нещодавня пропозиція прем'єрки Італії Джорджії Мелоні щодо розширення застосування 5-ї статті НАТО про колективну оборону на Україну, але без її повноцінного вступу до Альянсу. Один європейський дипломат зазначив, що цей крок може забезпечити "максимальну гарантію безпеки за меншу ціну", ніж фактичне розгортання військ.

Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер висловлював готовність відправити війська в Україну в рамках міжнародної коаліції, з можливими цифрами від 10 до 30 тисяч військових, але лише якщо США нададуть гарантії їхньої безпеки.

Однак в останні часи Стармер почав говорити про залучення повітряних сил і флоту до миротворчих зусиль в Україні, тоді як питання про відправку солдатів залишилося осторонь.

Британські ЗМІ зазначають, що тематика відправки миротворців в Україну перетворилася на "політичний театр" без чітких результатів.

Comments (0)
Add Comment