Європа в розбраті через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та низка інших європейських держав розділилися в думках щодо доцільності розгортання великомасштабних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на заяви дипломатів та офіційних осіб.

"Велика Британія, Франція та країни Північної Європи виступають за реалізацію європейської ініціативи щодо відправки десятків тисяч військовослужбовців в разі досягнення угоди про припинення вогню. Натомість Німеччина та кілька інших держав висловили заперечення", — йдеться в статті.

Країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння, що така місія може відвернути ресурси, необхідні для захисту країн НАТО на кордоні з Росією, залишивши їх безпорадними.

Говориться, що зростає спільна думка щодо того, що таке постконфліктне розгортання вимагатиме підтримки Дональда Трампа та гарантій безпеки.

Високопосадове джерело в британському уряді зазначило, що Європа здатна сформувати наземні сили самостійно, якщо це буде необхідно, але міністри просять США забезпечити "повітряне прикриття". Це може бути реалізовано через надання батарей зенітних ракет Patriot, які можуть знищувати балістичні ракети та літаки з використанням розвідувальних і спостережних засобів, яких немає в розпорядженні Європи.

Британська армія теоретично могла б відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 військовослужбовців, хоча, за словами джерела в армії, це може бути складно реалізувати через вже наявні сили в Естонії.

"Миротворчі сили ООН, які можуть складатися з військовослужбовців країн на кшталт Індії, Бангладешу та Китаю, можуть бути більш реалістичним варіантом", — відзначається в матеріалі.

Очікується, що Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі.

Міністр оборони Джон Хілі наполягає на тому, що Велика Британія повинна продемонструвати сильне лідерство в цій ситуації. Однак деякі чиновники вважають, що ще потрібно переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості підтримки України, оскільки вона може вважати цю ситуацію "грошовою ямою".

Серед тих, хто виступають проти можливості розгортання військ, є питання, чи погодиться президент РФ Володимир Путін на такі сили під час мирних переговорів, організованих США. Високопосадове військове джерело зазначило: "Якщо Росія не підтримає цю ідею, вона залишиться без реалізації, як і якщо США не нададуть необхідну підтримку".

Деякі дипломати та військові експерти вважають, що миротворча місія ООН може бути більш прийнятною альтернативою, яка має більше шансів на схвалення з боку Путіна. Потенційно це може включати до 100 000 миротворців, розміщених як в Україні, так і в Росії, і не вимагатиме прямого залучення США.

"Вони [росіяни] точно не збираються нападати на миротворців з Бангладешу або Індії", — зазначило інше джерело.

Згідно з інформацією видання, Німеччина, відмовляючись від зобов'язань, аргументує свою позицію невизначеністю у зв'язку з майбутніми виборами.

Ще одне європейське дипломатичне джерело виокремило, що США повинні будуть залучити до процесу для зміцнення стримування Росії, оскільки у них є можливості, яких бракує Європі, зокрема, в сфері розвідки та спостереження, а також "можливість нанести масштабний удар у разі потреби".

Було відзначено, що Трамп раніше пропонував не відправляти війська і не фінансувати цю місію, однак одне з джерел у сфері оборони висловило оптимізм щодо можливості переконання Трампа у протилежному, зазначивши: "Не думаю, що США зможуть утриматися від участі".

Серед загальновідомих фактів – присутність західних спецпризначенців в Україні, хоча масове розгортання західних військ наразі не зафіксовано. Проте, як стверджує Financial Times, це може незабаром змінитися, бо повернення Трампа в Білий дім знову пробудило інтерес до цієї ідеї.

За словами осіб, залучених до обговорень між Києвом та західними партнерами, українські чиновники вважають, що від 40 000 до 50 000 іноземних військових може бути реально необхідно і достатньо.

Comments (0)
Add Comment