Європа розділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші країни Європи мають різні погляди щодо доцільності розгортання великих миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на свідчення дипломатів та офіційних осіб. Зокрема, Велика Британія, Франція та країни Північної Європи висловлюють підтримку європейській ініціативі, яка передбачає відправку десятків тисяч військовослужбовців у разі укладення мирної угоди. Однак, Німеччина та кілька інших держав проти такого рішення.

Країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння, що запропонована місія може відвернути необхідні ресурси від прикордонних держав НАТО, залишаючи їх уразливими перед загрозою з боку Росії.

Зростає розуміння того, що реалізація цієї постконфліктної місії вимагатиме підтримки з боку Дональда Трампа та надання гарантій безпеки. Високопоставлене джерело в британському уряді зазначило, що Європа могла б самостійно сформувати наземні сили, якщо це буде потрібно, але міністри сподіваються на допомогу США у забезпеченні "повітряного прикриття". Це може включати батареї зенітних ракет Patriot, здатні перехоплювати балістичні ракети та літаки за допомогою розвідувальних систем, які відсутні в Європі.

Британська армія теоретично може направити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути складно, зважаючи на вже наявні війська в Естонії. Деякі вважають, що миротворчі сили ООН, що складаються з військових з країн, як-от Індія, Бангладеш і Китай, можуть бути більш реалістичним варіантом.

Очікується, що Кір Стармер обговорить цю тему з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте під час зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наголошує на важливості сильного лідерства Великої Британії в цій сфері. Водночас, деякі чиновники стурбовані необхідністю переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості України, як вони бояться, що вона може сприймати це як "грошову яму".

Невизначеним залишається питання, чи погодиться президент РФ Володимир Путін на подібну місію під час мирних переговорів за участю США. Високопоставлене військове джерело зазначило: "Якщо Росія не підтримає цю ідею, вона не матиме шансів на реалізацію, а без підтримки з боку США – також".

В окремих дипломатичних колах вважають, що миротворча операція ООН може бути більш прийнятним варіантом, здатним отримати згоду Путіна. Потенційно така місія може включати близько 100 000 миротворців, розгорнених як в Україні, так і в Росії, без безпосередньої участі Сполучених Штатів.

Джерела зазначають, що росіяни навряд чи будуть нападати на солдатів з Бангладеш чи Індії. Що стосується європейських військових сил, Німеччина, зокрема, виступає проти зобов'язань, враховуючи невизначеність щодо майбутніх виборів.

Інше дипломатичне джерело підкреслило, що Сполученим Штатам необхідно буде скористатися своїми специфічними можливостями для забезпечення ефективного стримування Росії, зважаючи на наявність у них ресурсів, які є недоступними для всієї Європи.

Згідно з повідомленнями, Трамп раніше пропонував не направляти війська та не фінансувати місію, проте є припущення, що його можна буде переконати переглянути свою позицію. Однак є обґрунтовані сумніви щодо ймовірності масового розгортання західних військ в Україні, незважаючи на інтерес, який може з'явитися з поверненням Трампа до влади. За словами окремих осіб, залучених у дискусію, українські чиновники вважають, що присутність від 40 000 до 50 000 іноземних військових була б реалістичною та достатньою.

Comments (0)
Add Comment