Європа розділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та кілька інших європейських держав мають різні погляди на питання розгортання широкомасштабних миротворчих сил в Україні. Як повідомляє The Times, про це свідчать заяви дипломатов і офіційних представників. «Велика Британія, Франція та країни Північної Європи висловлюють підтримку ідеї європейської ініціативи, що передбачає відправку десятків тисяч військових, якщо буде досягнуто угоди про припинення вогню. Проте Німеччина та деякі інші країни висловлюють заперечення», — підкреслює видання.

Країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння, що запланована місія може відібрати важливі ресурси від прикордонних держав НАТО, послабивши їхню безпеку.

Також існує прогрес у розумінні того, що таке постконфліктне розгортання вимагатиме підтримки Дональда Трампа та додаткових гарантій безпеки. Високопосадовець британського уряду повідомив, що Європа може сформувати наземні сили самостійно, якщо це буде необхідно, проте міністри звернулися до США з проханням надати «повітряне прикриття». Це може бути реалізовано через батареї Patriot, здатні збивати балістичні ракети або літаки, що є можливістю, якою не володіє європейська сторона.

Існує також можливість, що британська армія могла б надіслати дивізію з 10 000 до 25 000 солдатів, хоча джерело в армії зазначає, що це може бути перебільшенням, враховуючи вже наявні війська в Естонії.

Деякі вважають, що було б легше сформувати миротворчі сили ООН з військ, наприклад, з Індії, Бангладешу та Китаю. Кір Стармер планує обговорити цю тематику з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі.

Міністр оборони Джон Хілі підкреслює, що Велика Британія повинна стати лідером у цьому питанні. Проте деякі чиновники вважають, що їм ще потрібно буде переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості України, побоюючись, що вона може вважати це «грошовою ямою».

Ключовим питанням залишається те, чи погодиться президент РФ Володимир Путін на розгортання таких сил під час мирних переговорів під керівництвом США. Один з високопосадовців військових служб зазначив: «Якщо Росія не підтримає цю ідею, проект загине, а без підтримки США – теж».

Деякі дипломати і військові експерти розглядають миротворчу місію ООН як більш розумну альтернативу, що має вищу ймовірність отримання згоди Путіна. Це може включати близько 100 000 миротворців, які будуть розміщені як в Україні, так і в Росії, без потреби в прямій участі США.

За інформацією, що стосується збройних сил під керівництвом Європи, відомо, що Німеччина виступає проти взяття на себе зобов'язань через невизначеність майбутніх виборів.

Інше європейське джерело повідомляє, що США слід буде залучити для забезпечення більш потужного стримування Росії, оскільки має можливості, які бракують європейським державам, такі як розвідувальні дані і здатність завдати масштабного удару у разі потреби.

Згідно раніше зроблених заяв Трампа, він пропонував не відправляти війська та не фінансувати місію. Проте одне з джерел в оборонному секторі виказало думку, що він може змінити свою позицію.

Відомо, що в Україні вже працюють західні спецпризначенці, але поки що масового розгортання військових не спостерігається. Проте, як зазначає Financial Times, ситуація може швидко змінитися з поверненням Трампа в Білий дім, що знову пробудило інтерес до даної ідеї.

Експерти, залучені до обговорення між Києвом і західними партнерами, зазначають, що українські посадовці вважають можливим реальним відправлення від 40 000 до 50 000 іноземних військових.

Comments (0)
Add Comment