Європа розділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші європейські держави мають різні думки щодо необхідності створення великомасштабних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє The Times, посилаючись на дипломатичні та офіційні джерела. "Велика Британія, Франція та країни Північної Європи підтримують ідею європейської ініціативи щодо відправки десятків тисяч військовослужбовців у випадку укладення угоди про перемир'я. Водночас Німеччина та кілька інших країн виступають проти цього", – зазначається у статті.

Відомо, що Балтійські країни та Польща стурбовані можливістю того, що запропонована місія може відволікти важливі ресурси від країн-сусідів НАТО, які межують з Росією, залишивши їх без необхідної підтримки.

Зазначається, що зростає консенсус стосовно того, що таке постконфліктне розгортання потребуватиме "підтримки" Дональда Трампа та гарантій безпеки. Високе джерело в британському уряді повідомило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили, якщо це буде необхідно, але міністри закликали США забезпечити "повітряне прикриття". Це може передбачати використання батарей зенітних ракет Patriot, які здатні знищувати балістичні ракети або літаки за допомогою розвідувальних засобів, які відсутні в Європі.

Британська армія теоретично може надіслати дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 військовослужбовців, хоча таке рішення може бути ускладнене, враховуючи вже наявні війська в Естонії. "Миротворчі сили ООН, до складу яких входять представники країн, таких як Індія, Бангладеш і Китай, вважаються більш досяжними", – йдеться в статті.

У Брюсселі Кір Стармер планує обговорити питання з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Міністр оборони Джон Хілі наполягає на необхідності сильного лідерства з боку Великої Британії в цьому питанні. Однак деякі чиновники вважають, що переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості підтримки України буде складно, адже у неї може бути думка, що це "грошова яма".

Існує також велике питання — чи погодиться президент РФ Володимир Путін на присутність таких сил під час мирних переговорів, що проводяться США. Високе військове джерело зазначило: "Якщо Росія не погодиться на цю ідею, вона не буде реалізована, а якщо США не нададуть підтримку, ця ініціатива також загине. Ніколи не кажи ніколи, але я не бачу шансів на її реалізацію".

Деякі дипломати та військові експерти вважають, що миротворча операція під егідою ООН є більш раціональним варіантом, який з більшою ймовірністю отримає згоду Путіна. Це могло б включати приблизно 100 000 миротворців, розміщених як в Україні, так і в Росії, без прямої участі США.

За словами другого джерела, "росіяни не нападуть на бангладешців чи індійців". Щодо сил під контролем Європи, відомо, що німецька сторона виступає проти зобов'язань через невизначеність у світлі майбутніх виборів.

Диверсифікація джерел повідомляє, що США будуть необхідні для забезпечення сильнішого стримування Росії, "оскільки мають ресурси, яких не вистачає Європі", зокрема у сферах розвідки та спостереження, а також можливості завдання масованих ударів за потреби.

Трамп раніше пропонував не відправляти озброєні сили та не фінансувати місію, проте одне з джерел в обороні зазначило, що його можна переконати змінити позицію, сказавши: "Я не думаю, що США зможуть утриматися від участі".

Відомо, що в Україні вже присутні західні спецпризначенці, хоча масове розгортання західних військ поки що не проходить. Проте, як повідомляє Financial Times, це може незабаром змінитися, оскільки повернення Дональда Трампа до влади знову викликало інтерес до цієї ідеї.

За словами тих, хто бере участь у переговорах між Києвом та західними партнерами, українські чиновники вважають, що числа від 40 000 до 50 000 іноземних військових є реальною можливістю.

Comments (0)
Add Comment