Європа розділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші країни Європи мають різні позиції щодо можливості розгортання великого контингенту миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times з посиланням на дипломатичні джерела. Зокрема, Велика Британія, Франція та країни Північної Європи висловлюють підтримку європейській ініціативі щодо відправки десятків тисяч військовослужбовців за умови укладення угоди про припинення вогню. Натомість, Німеччина та деякі інші країни виступають проти цієї ідеї.

Країни Балтії та Польща непокоїться, що запропонована місія може відвернути важливі ресурси від країн НАТО, сусідніх з Росією, залишивши їх уразливими. Окрім того, зростає розуміння того, що для реалізації такого постконфліктного розгортання знадобиться підтримка Дональда Трампа та гарантії безпеки.

Високопоставлене джерело в уряді Британії зазначило, що Європа сама могла б створити наземні сили, якщо це виявиться необхідним, але міністри очікують від США забезпечення "повітряного прикриття". Це могло б реалізуватись через батареї зенітних ракет Patriot, які здатні перехоплювати балістичні ракети та літаки, чим Європа не може похвалитися.

Британська армія теоретично могла б відправити дивізію з 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути непросто, враховуючи наявність військ в Естонії. Деякі експерти вважають, що миротворчі сили ООН, в складі яких можуть бути війська таких країн, як Індія, Бангладеш або Китай, є більш реалістичним варіантом.

Кір Стармер планує обговорити це питання з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наголошує на важливості рішучого лідерства з боку Великої Британії. Проте деякі чиновники висловлюють занепокоєння щодо позиції канцлера Рейчел Рівз, вважаючи, що вона може бачити Україну як "грошову яму".

Важливим чинником у цьому питанні є позиція президента Росії Володимира Путіна щодо участі миротворців у мирних переговорах. За словами військового джерела, якщо Росія відмовиться від цієї ідеї, то вона приречена на провал, а без американської підтримки жоден план не матиме шансів на реалізацію.

Деякі дипломати вважають, що миротворча місія ООН може поставити Росію в ситуацію, коли вона навряд чи відмовиться від такого варіанту. Це передбачає розгортання приблизно 100 000 миротворців, як в Україні, так і в Росії, без прямого залучення США.

З огляду на підходи Європи, німецькі дипломати намагаються уникнути зобов’язань, оскільки неясно, що принесе наступне вибори. Інші європейські представники стверджують, що США повинні взяти на себе ініціативу для забезпечення більш сильного стримування Росії завдяки потужностям розвідки та здатності завдати масштабного удару у разі потреби.

Трамп раніше виступав проти відправки американських військ і фінансування подібної місії, однак одне з джерел припускає, що його можна переконати. Відомо про присутність західних спецпризначенців в Україні, але масового розгортання військ поки не відбулося. Проте, з поверненням Трампа в Білий дім, інтерес до такого сценарію може знову зрости.

Учасники дискусій між Києвом і західними партнерами вважають, що наявність 40 000 – 50 000 іноземних військових може бути реальним і достатнім варіантом для України.

Comments (0)
Add Comment