Європа розділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші європейські держави мають різні погляди на необхідність розгортання великої миротворчої операції в Україні. Про це інформує видання The Times з посиланням на джерела серед дипломатів і посадовців. "Велика Британія, Франція та балтійські країни підтримують ідею європейської ініціативи щодо відправлення тисяч військових у разі укладення угоди про припинення вогню. Натомість Німеччина та кілька інших країн виступають проти такого кроку", – йдеться у статті.

Країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння щодо того, що запропонована місія може відвести ресурси від прикордонних держав НАТО, які межують з Росією, залишаючи їх уразливими.

Зазначається, що існує зростаючий консенсус щодо необхідності отримання "підтримки" від Дональда Трампа та гарантій безпеки для реалізації постконфліктного розгортання.

Високопосадове джерело в британському уряді повідомило, що Європа може сама сформувати наземні сили, якщо це буде потрібно, але міністри сподіваються на забезпечення "повітряного прикриття" з боку США. Це включатиме установку батарей зенітних ракет Patriot, які здатні знищувати балістичні ракети і літаки, чого немає в європейських країнах.

Британська армія теоретично може відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча джерела в армії вважають це певною натяжкою, враховуючи вже наявні війська в Естонії.

Також існує думка, що миротворчі сили ООН, складені з військових з країн на кшталт Індії, Бангладешу і Китаю, можуть бути більш реалістичним варіантом.

Очікується, що Кір Стармер обговорить дану тему з європейськими лідерами та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі.

Міністр оборони Джон Хілі підкреслює важливість того, щоб Велика Британія продемонструвала активне лідерство у цьому питанні. Однак деякі чиновники вважають, що їм ще потрібно переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості підтримки України, побоюючись, що вона сприймає цю ситуацію як "грошову яму".

Важливим питанням є готовність президента РФ Володимира Путіна погодитися на розгортання таких сил під час мирних переговорів, що проводяться під егідою США. Високопосадове джерело наголосило: "Якщо Росія не прийме цю ідею, вона загине, а якщо США не нададуть підтримки, ця ідея помре. Ніколи не кажи ніколи, але я не бачу, як це може здійснитися".

Частина дипломатів та військових джерел вважає, що миротворча операція ООН – це більш доцільний варіант, який з більшою ймовірністю здобуде згоду Путіна. Це може включати близько 100 000 миротворців, розміщених як в Україні, так і в Росії, без прямого залучення США.

"Вони [росіяни] не будуть атакувати військових з Бангладешу та Індії", – зазначило інше джерело.

Згідно з інформацією видання, німецькі посадовці обережно ставляться до прийняття будь-яких зобов'язань через невизначеність у зв'язку з майбутніми виборами.

Додаткове європейське дипломатичне джерело зазначило, що США потрібно буде залучити для створення більш потужного стримування Росії, оскільки у них є можливості, яких бракує всій Європі – такі як розвідувальні та спостережні здібності, а також "здатність здійснити масштабний удар у відповідь".

Трамп раніше пропонував, щоб США не відправляли свої війська і не фінансували цю місію. Проте одне з джерел в оборонному секторі висловило думку, що Трамп може змінити свою позицію, стверджуючи: "Я не думаю, що США можуть триматися осторонь від цього".

Відомо, що в Україні діють західні спецпризначенці, але масового розгортання західних військ досі не спостерігається. Проте, як зазначає Financial Times, ситуація може змінитися, якщо Трамп повернеться до Білого дому – це знову викликало інтерес до цієї ідеї.

Згідно з інформацією осіб, залучених до переговорів між Києвом та західними партнерами, українські чиновники вважають, що готовність відправити від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців може бути реалістичною та достатньою.

Comments (0)
Add Comment