Європа розділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші європейські держави мають різні погляди щодо доцільності розгортання масштабних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times з посиланням на дипломатичні джерела та посадових осіб.

"Велика Британія, Франція та країни Північної Європи підтримують ініціативу щодо відправки десятків тисяч військових у разі укладення угоди про припинення вогню. Натомість Німеччина та деякі інші держави висловлюють заперечення", – йдеться в статті.

Повідомляється, що країни Балтії та Польща стурбовані тим, що така місія може відвернути важливі ресурси від прикордонних держав НАТО, залишаючи їх вразливими в умовах загрози з боку Росії.

Зростає також консенсус, що постконфліктне розгортання вимагатиме "підтримки" з боку Дональда Трампа та гарантій безпеки. Високопоставлені джерела в британському уряді зазначили, що Європа може самостійно сформувати наземні війська, але міністри просять США забезпечити "повітряне прикриття", зокрема за допомогою батарей зенітних ракет Patriot для знищення балістичних ракет або літаків, чого наразі немає в європейських арсеналах.

Британська армія теоретично могла б відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути складно здійснити, враховуючи вже наявні сили в Естонії. Деякі вважають, що миротворчі сили ООН, що складаються з контингентів, наприклад, з Індії, Бангладешу й Китаю, можуть бути більш реалістичним рішенням.

Очікується, що Кір Стармер підніме це питання на зустрічі з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наполягає на необхідності сильної позиції Великої Британії в цьому контексті. Проте не всі чиновники переконані в важливості українського питання і бояться, що канцлер Рейчел Рівз може розглядати його лише як "грошову яму".

Критичним моментом залишається питання, чи погодиться президент Росії Володимир Путін на участь таких сил під час мирних переговорів під егідою США. Високопоставлене військове джерело висловив сумнів: "Якщо Росія не підтримає цю ідею, вона не приживеться. І якщо США не нададуть належного тиску, ідея не буде реалізована. Хоча й буває, що все можливе, я не бачу, як це може стати реальністю".

Деякі дипломати та військові експерти вважають, що миротворча операція ООН, скоріш за все, більш прийнятна для Путіна, адже це може включати до 100 000 миротворців, які будуть розміщені в Україні та Росії, позбавляючи потреби в прямій участі США.

Інші джерела заявили, що Німеччина вагається з прийняттям зобов'язань через невизначеність політичної ситуації. Також повідомляється, що для ефективного стримування Росії США повинні взяти на себе активнішу роль, оскільки вони мають технічні можливості, яких бракує європейським державам.

Згідно з останніми даними, Трамп раніше пропонував США не відправляти війська та не фінансувати відповідну місію. Тим не менше, деякі експерти вважають, що його можливо переконати змінити думку з цього питання.

Цілком ймовірно, що в Україні присутні західні спеціальні підрозділи, хоча масового розгортання військ поки не відбувається. Проте, з поверненням Трампа до політики зростає інтерес до цього питання. Учасники обговорень між Києвом та західними партнерами вважають, що присутність від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців могла б стати реалістичною та достатньою.

Comments (0)
Add Comment