Європа розділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Великобританія та інші європейські країни мають різні погляди на доцільність розміщення широкомасштабних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє The Times, посилаючись на дипломатичні джерела та чиновників. "Великобританія, Франція та скандинавські держави підтримують ініціативу щодо відправлення десятків тисяч військових у разі укладення угоди про припинення вогню. Проте Німеччина та інші країни виступають проти цього", – йдеться у статті.

Країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння, що така місія може відволікти критично важливі ресурси від країн-сусідів НАТО з Росією, як результат, залишаючи їх уразливими. Наразі існує зростаючий консенсус про те, що післяконфліктні сили вимагатимуть підтримки та гарантій безпеки від Дональда Трампа.

Високопосадове джерело в британському уряді зазначило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили, але очікується, що США забезпечать "повітряне прикриття". Це може бути досягнуто шляхом розміщення батарей зенітних ракет Patriot, здатних знищувати балістичні ракети та літаки, чого бракує європейським силам.

Британська армія теоретично могла б направити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 військових, хоча, за словами джерела, це може бути занадто оптимістичним з огляду на вже розташовані сили в Естонії. "Деякі вважають, що миротворці ООН з країн, таких як Індія, Бангладеш і Китай, можуть стати більш досяжним варіантом", – зазначається в статті.

Очікується, що Кір Стармер підніме це питання під час зустрічі з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі підкреслив необхідність сильного лідерства Великобританії в цьому питанні. Проте деякі чиновники вважають, що їм ще належить переконати канцлера Рейчел Рівз в актуальності ситуації в Україні, побоюючись, що вона вважає це "грошовою ямою".

Великим питанням залишається, чи погодиться президент Росії Володимир Путін на подібні сили під час мирних переговорів, що ведуться США. Високопосадове військове джерело ділиться думкою: "Якщо Росія не прийме цю ідею, вона буде безнадійною, і якщо США не забезпечать підтримки, ідея не зможе втілитися в життя".

Деякі дипломати та військові фахівці вважають, що миротворча операція ООН може бути більш раціональним варіантом, який швидше за все забезпечить згоду Путіна. Це може включати близько 100 000 миротворців, розміщених як в Україні, так і в Росії, без необхідності безпосередньої участі США. "Росіяни не мають наміру нападати на бангладешців або індійців", – зауважило джерело.

Згідно з інформацією, Німеччина не бажає брати на себе зобов'язання через невизначеність майбутніх виборів. Інше дипломатичне джерело в Європі зазначило, що США повинні відігравати важливу роль для забезпечення потужнішого стримування Росії, адже у них є потенційні можливості, недоступні для всієї Європи, такі як розвідувальні дані та здатність оперативно реагувати у разі необхідності.

Повідомляється, що Трамп раніше заявляв про готовність не відправляти війська та не фінансувати місію. Але одне з джерел у обороні відзначило, що Трампа можна було б переконати в протилежному, сказавши: "Я впевнений, що США не зможуть залишити це без уваги".

Відомо, що в Україні вже присутні західні спеціальні сили, хоча масове розгортання військ поки що не помічене. Однак, як стверджує Financial Times, це може змінитися найближчим часом через повернення Дональда Трампа на політичну арену, що знову пробудило інтерес до цієї ідеї. За словами представників, залучених до обговорень між Києвом та західними партнерами, українські чиновники вважають, що відправка від 40 000 до 50 000 іноземних військових є реальним і достатнім варіантом.

Comments (0)
Add Comment