Європа розділилася через питання розміщення миротворчих сил в Україні, – The Times

Велика Британія та інші країни Європи ділять думки щодо доцільності розгортання значних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на дипломатичні джерела. "Велика Британія, Франція та країни Північної Європи підтримують ідею європейської ініціативи про відправку десятків тисяч військовослужбовців, якщо буде досягнуто угоди про припинення вогню. Проте Німеччина та деякі інші країни висловлюють протилежну позицію", – зазначається в статті.

Країни Балтії та Польща стурбовані тим, що запропонована місія може відволікти ресурси, необхідні для захисту прикордонних держав НАТО з Росією, залишаючи їх без належного захисту.

Зростає думка про те, що для реалізації такої постконфліктної місії знадобляться "підтримка" Дональда Трампа і гарантії безпеки. Високопоставлене джерело в британському уряді повідомило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили, якщо в цьому виникне потреба, але міністри закликають США надати "повітряне прикриття". Це може включати батареї зенітних ракет Patriot, здатні нейтралізувати балістичні ракети або літаки, чого бракує європейським країнам.

Згідно з інформацією джерела, британська армія теоретично могла б відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути запитанням, враховуючи вже наявні війська в Естонії. "Деякі вважають, що миротворчі сили ООН, які складатимуться з військ таких країн, як Індія, Бангладеш і Китай, є більш досяжним варіантом", – наголошується в статті.

Кір Стармер, ймовірно, обговорить це питання з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі підкреслює необхідність сильного лідерства з боку Великої Британії, але деякі чиновники висловлюють бажання переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості підтримки України, побоюючись, що вона може сприймати країну як "грошову яму".

Важливим питанням залишається позиція президента РФ Володимира Путіна стосовно миротворчих сил під час переговорів за участю США. Високопоставлене військове джерело відзначило: "Якщо Росія не підтримає цю ініціативу, вона приречена, а без підтримки США вона взагалі не матиме шансів на реалізацію. Хоча може здаватися, що цей план ще не остаточно закритий, я поки що не бачу, як він може збутися".

Деякі дипломати та військові експерти вважають, що миротворча операція ООН є більш розумним варіантом, здатним забезпечити згоду Путіна. Вона може включати близько 100 000 військовослужбовців, розміщених на території України та Росії, без необхідності прямого залучення США. "Росіяни не нападуть на бангладешців чи індійців", – додало друге джерело.

Щодо європейських сил, то, як стало відомо, Німеччина не готова прийняти зобов'язання через невизначеність майбутніх виборів. Інше дипломатичне джерело зазначило, що США має бути залучено для забезпечення більшої стриманості Росії, оскільки Сполучені Штати володіють можливостями, яких бракує всій Європі, зокрема розвідувальними можливостями та спроможністю завдати потужного удару у разі потреби.

Згідно з інформацією, раніше Трамп пропонував США утриматися від відправки своїх військ і фінансування місії. Однак одне з джерел в оборонному відомстві припустило, що його можна переконати змінити думку, зазначивши: "Не думаю, що США зможуть тримати свої руки подалі від пирога".

Відомо, що в Україні вже присутні західні спецпризначенці, але масового розгортання західних військових об'єднань поки що не спостерігається. Проте, як зазначає Financial Times, ця ситуація може змінитися найближчим часом, оскільки повернення Дональда Трампа в Білий дім знову пробудило інтерес до цієї ідеї.

За словами учасників дискусій між Києвом і західними партнерами, українські чиновники вважають, що присутність від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців може бути реальною та достатньою.

Comments (0)
Add Comment