Європа розділилася через проблему розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші європейські країни мають різні думки щодо доцільності розгортання великих миротворчих сил в Україні. Про це повідомляють The Times посилаючись на дипломатичні джерела та офіційних осіб. "Велика Британія, Франція та країни Північної Європи висловлюють підтримку ідеї європейської ініціативи, яка передбачає відправлення десятків тисяч військових у випадку укладення угоди про ceasefire. Натомість Німеччина та деякі інші країни, як відомо, виступають проти цього", – йдеться в статті.

Відомо, що країни Балтії та Польща стурбовані тим, що запропонована місія може забрати критично важливі ресурси від прикордонних держав НАТО з Росією, залишаючи їх без захисту.

Відзначається, що існує дедалі більший консенсус про те, що післяконфліктне розгортання вимагатиме "підтримки" Дональда Трампа та гарантій безпеки. Високопосадове джерело в британському уряді заявило, що Європа зможе сама сформувати наземні сили, якщо це буде необхідно, але міністри просять США забезпечити "повітряне прикриття". Це може включати батареї зенітних ракет Patriot, здатні перехоплювати балістичні ракети та літаки, що недоступно для європейських військ.

Британська армія теоретично може відправити дивізію з 10 000 до 25 000 військовослужбовців, проте, за словами військового джерела, це може бути складно реалізувати, враховуючи вже наявні сили в Естонії.

"Миротворчі сили ООН, сформовані з військ таких країн, як Індія, Бангладеш та Китай, можуть бути більш реалістичним варіантом", – зазначено в статті.

Очікується, що Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наполягає на важливості того, щоб Велика Британія демонструвала сильне лідерство в цьому питанні. Проте деякі чиновники вважають, що ще потрібно переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості підтримки України, оскільки вона може вважати це "грошовою ямою".

Головним каменем спотикання залишається питання, чи погодиться президент РФ Володимир Путін на розгортання миротворців під час мирних переговорів, відповідальних за які будуть США. Високопосадове військове джерело зазначило: "Якщо Росія не погодиться на цю ідею, вона мертва, а без підтримки США – ідея також не виживе. Ніколи не кажи ніколи, але не бачу, як ця задумка злетить".

Деякі дипломати та військові висловлюють думку, що миротворча місія ООН була б більш розумним варіантом, який з більшою ймовірністю задовольнив би Путіна. Це може передбачати розміщення близько 100 000 миротворців як в Україні, так і в Росії, і не вимагатиме прямої участі США. "Росіяни не мають наміру атакувати бенгальців чи індійців", – сказав звичайний військовий джерело.

За відомостями видання, стосовно сили під керівництвом Європи в Німеччині висловлюють сумнів щодо прийняття зобов'язань через невизначеність майбутніх виборів. Інше європейське дипломатичне джерело відзначило, що США повинні бути залучені для забезпечення більшого стримування Росії і "оскільки вони мають можливості, яких бракує всій Європі", зокрема у розвідці та спостереженні, а також "здатність проводити масштабний удар у відповідь за потреби".

Попередні заяви Трампа вказували на те, що США не повинні відправляти війська або фінансувати місію. Однак одне джерело в обороні припустило, що Трампа можна буде переконати змінити думку: "Не думаю, що США зможуть утриматися від впливу на цю ситуацію".

Відомо, що західні спецпризначенці вже присутні в Україні, хоча масового розгортання західних військ поки не спостерігається. Тим не менш, як повідомляє Financial Times, ситуація може змінитися найближчим часом, особливо у випадку повернення Дональда Трампа на пост президента.

За словами осіб, залучених до обговорень між Києвом і західними партнерами, українські представники вважають, що 40 000 – 50 000 іноземних військовослужбовців можуть стати реальними і достатніми для досягнення стабільності.

Comments (0)
Add Comment