Європа поділилася з приводу дислокації миротворчих сил в Україні, – The Times

Велика Британія та інші європейські країни не дійшли згоди щодо доцільності розгортання масштабних миротворчих контингентів в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на заяви дипломатів та представників урядів. "Велика Британія, Франція та країни Північної Європи підтримують ідею європейської ініціативи, яка передбачає відправлення десятків тисяч військовослужбовців у випадку укладення мирної угоди, тоді як Німеччина та інші держави виступають проти", – йдеться у статті.

Країни Балтії та Польща стурбовані тим, що така місія може забрати ресурси у прикордонних держав НАТО, залишивши їх уразливими перед Росією. Зростає думка про те, що для успішного постконфліктного розгортання буде необхідно отримати підтримку Дональда Трампа і гарантії безпеки.

Високопоставлене джерело в британському уряді зазначило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили за потреби, хоча міністри закликали США забезпечити "повітряне прикриття". Це може включати системи зенітних ракет Patriot, здатні знищувати балістичні ракети чи літаки, чого не можуть забезпечити європейські країни.

Британська армія теоретично зможе направити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, проте це буде складно реалізувати через наявність військ в Естонії. "Миротворчі сили ООН, що складаються з військовослужбовців таких країн, як Індія, Бангладеш і Китай, можуть бути більш прийнятною альтернативою," – зазначається в статті.

Очікується, що Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наголошує на необхідності активного лідерства з боку Великої Британії. Водночас, деякі чиновники вважають за необхідне переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості підтримки України, оскільки вона може розглядати цей конфлікт як "фінансову яму".

Важливим питанням залишається, чи готовий президент РФ Володимир Путін підтримати розгортання таких сил під час мирних переговорів, що ведуться за участю США. Високопоставлене військове джерело зауважило: "Якщо Росія не погодиться на цю ідею, вона буде мертвою, і якщо США не пред'являть потужних аргументів, то концепція залишиться безперспективною".

Деякі дипломати вважають, що миротворча місія ООН могла б забезпечити згоду з боку Путіна. Це могло б включати близько 100 000 миротворців, розміщених як в Україні, так і в Росії, без необхідності прямого залучення США.

Проте, згідно з повідомленнями, ціле європейське дипломатичне середовище не схильне брати на себе зобов'язання, враховуючи невизначеність щодо майбутніх виборів у Німеччині.

На думку іншого європейського дипломатичного джерела, США повинні бути залучені для забезпечення сильніших запобіжників проти Росії, оскільки саме у них є розвідувальні можливості, які відсутні у Європи, включаючи потенціал для завдання потужних удари у відповідь.

Раніше Трамп пропонував США не направляти війська і не фінансувати місію, але джерело в оборонному секторі зазначило, що його можна переубедити. "Я не вважаю, що США зможуть уникнути участі в цьому процесі," – резюмувало джерело.

Хоча західні спецпризначенці вже присутні в Україні, масове розгортання західних військ ще не відбулося. Однак, як вказує Financial Times, ситуація може змінитися через повернення Дональда Трампа на політичну арену, що знову активізує обговорення цього питання. Українські чиновники вважають, що реальна цифра в 40 000 – 50 000 іноземних військовослужбовців може стати можливістю для досягнення стабільності.

Comments (0)
Add Comment