Велика Британія та ряд інших європейських держав мають різні погляди на доцільність розгортання великих миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на дипломатичні та офіційні джерела. Зокрема, Великобританія, Франція та країни Північної Європи виступають за таку європейську ініціативу, яка передбачає відправлення десятків тисяч військових у випадку укладення угоди про припинення бойових дій. Натомість Німеччина й ряд інших країн виступають проти цієї ідеї.
Країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння, що запропонована місія може відволікти необхідні ресурси від країн НАТО, які межують з Росією, зробивши їх вразливими. Водночас зростає усвідомлення того, що таке постконфліктне розгортання потребуватиме підтримки з боку США, зокрема й особистої підтримки Дональда Трампа.
Одне з високопоставлених джерел у британському уряді зазначило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили, якщо це буде необхідно, проте міністри очікують, що США нададуть "повітряне прикриття". Це може бути реалізовано за допомогою зенітних ракетних систем Patriot, які здатні знищувати балістичні ракети та літаки завдяки наявним розвідувальним можливостям, яких не вистачає у Європи.
Британська армія, теоретично, могла б надіслати дивізію з 10 000 до 25 000 військових, хоча це може бути ускладнено, адже наразі війська вже перебувають в Естонії. Деякі вважають миротворчі сили ООН, що складаються з військових з країн на зразок Індії, Бангладешу та Китаю, більш прийнятним варіантом.
Кір Стармер, лідер лейбористів, планує обговорити цю ситуацію з лідерами ЄС і генеральним секретарем НАТО на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наполягає на тому, що Велика Британія повинна проявити активне лідерство в цьому питанні. Однак деякі чиновники стверджують, що їм ще потрібно переконати канцлера Рейчел Рівз у важливості підтримки України, оскільки вона може розглядати цю ситуацію як "грошову яму".
Серйозною перешкодою залишається питання, чи погодиться президент Росії Володимир Путін на подібні миротворчі сили під час американських мирних переговорів. Як зазначає високопоставлене військове джерело, "якщо Росія не підтримає цю ініціативу, то все безнадійно, а без підтримки США — ще гірше. Говорити про це раніше часу не варто".
Деякі дипломати і військові експерти вважають, що миротворча місія ООН є розумнішою альтернативою, яка має більшу ймовірність отримати згоду Путіна. Згідно з прогнозами, вона може включати до 100 000 миротворців, які напряму не потребуватимуть участі США.
Джерело також зауважило, що сили, які мали б очолювати європейці, не матимуть значної підтримки з боку Німеччини, оскільки країна не готова до зобов'язань через невизначеність майбутніх виборів. Водночас інше європейське дипломатичне джерело підкреслило, що США мають бути залучені для збільшення стримування Росії через їх унікальні можливості розвідки та спостереження.
Дональд Трамп раніше висловлював думку про необхідність уникнення відправлення американських військ до України. Проте деякі джерела в обороні вважають, що його можна переконати змінити цю позицію.
Хоча відомо, що в Україні присутні західні спецпідрозділи, наразі не спостерігається масового розгортання західних військ. Проте, як повідомляє Financial Times, ця ситуація може змінитися, оскільки повернення Трампа до Білого дому знову викликало інтерес до цієї ідеї. За інформацією учасників обговорення між Київом і західними партнерами, українські чиновники вважають, що реальним і достатнім варіантом буде присутність від 40 000 до 50 000 іноземних військових.