Європа поділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та ряд інших європейських країн розійшлися в думках щодо доцільності розгортання масштабних миротворчих сил в Україні. Про це повідомляє видання The Times, цитуючи дипломатичні джерела.

Зокрема, Великобританія, Франція та країни Північної Європи підтримують ідею впровадження європейської ініціативи з відправлення десятків тисяч військовослужбовців у разі укладення угоди про припинення вогню, в той час як Німеччина та ряд інших держав налаштовані проти.

Країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння, що потенційна місія може відвернути необхідні ресурси від прикордонних держав НАТО з Росією, залишивши їх уразливими.

Наразі формується загальний консенсус про те, що таке постконфліктне розгортання потребуватиме "підтримки" Дональда Трампа, а також гарантій безпеки.

Високопоставлене джерело в британському уряді зазначило, що Європа може самостійно сформувати наземні сили, якщо буде така потреба, однак міністри просять США надати "повітряне прикриття". Це можливо за рахунок батарей зенітних ракет Patriot, здатних перехоплювати балістичні ракети та літаки, яких немає у Європи.

Британська армія в теорії могла б відправити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 військовослужбовців, хоча, зважаючи на вже розміщені війська в Естонії, це може бути проблематично.

Деякі вважають, що миротворці ООН, наприклад, з Індії, Бангладешу і Китаю, могли б стати більш досяжним рішенням.

Очікується, що Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі.

Міністр оборони Джон Хілі підкреслює, що Великобритания повинна продемонструвати сильне лідерство у цьому питання. Проте деякі чиновники занепокоєні, що канцлер Рейчел Рівз може не усвідомлювати важливість України, вважаючи її "грошовою ямою".

Незрозумілим залишається, чи погодиться президент РФ Володимир Путін на подібні сили під час мирних переговорів, організованих США. Одне з військових джерел зазначило: "Якщо Росія не прийме цю ідею, вона помре, і якщо США не нададуть підтримку, також не буде шансів".

Деякі дипломати вважають, що миротворча місія під егідою ООН є більш доцільним варіантом, здатним отримати згоду Путіна. Це може передбачати розміщення близько 100 000 миротворців як в Україні, так і в Росії, без прямої участі США.

"Росіяни не планують нападати на бангладешців чи індійців," – підкреслили інші джерела.

Щодо європейських сил, відомо, що німецька сторона не хоче брати на себе зобов’язання через невизначеність з майбутніми виборами.

Інше джерело каже, що США повинні бути залучені для забезпечення потужнішого стримування Росії, оскільки мають можливості, яких бракує у Європи, зокрема в розвідці та спостереженні, а також здатність завдавати ударів у відповідь за потреби.

Трамп раніше виступав проти відправки американських військ та фінансування місії. Однак одне з оборонних джерел вважає, що його можна переконати інакше, стверджуючи: "Не думаю, що США можуть залишити свої руки подалі від цього пирога".

Незважаючи на наявність західних спецпризначенців в Україні, масового розгортання західних військ поки що не спостерігається. Однак Financial Times зазначає, що ситуація може змінитися, оскільки повернення Трампа у Білий дім знову викликало інтерес до цієї ідеї.

Повідомляється, що українські чиновники вважають, що від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців могли би стати реалістичним та достатнім варіантом.

Comments (0)
Add Comment