Європа поділилася через розміщення миротворців в Україні, – The Times

Велика Британія та інші країни Європи мають різні погляди щодо доцільності розгортання масштабних миротворчих сил в Україні. Про це інформує The Times посилаючись на дипломатичні джерела та офіційних осіб. "Велика Британія, Франція та держави Північної Європи підтримують ідею європейської ініціативи для відправлення десятків тисяч військових у випадку укладення угоди про припинення вогню. Натомість Німеччина та інші країни виступають проти такого кроку", – повідомляє видання.

Країни Балтії та Польща висловлюють занепокоєння, що запропонована миротворча місія може відволікти ресурси від прикордонних країн НАТО з Росією, залишивши їх без належної захисту.

Зростає консенсус у тому, що таке післяконфліктне розгортання вимагатиме "підтримки" Дональда Трампа та гарантій безпеки. Високопоставлене джерело з британського уряду заявило, що Європа може самостійно сформувати свої наземні сили, якщо виникне така потреба, але міністри закликали США надати "повітряне прикриття". Це може включати зенітні ракетні батареї Patriot, які можуть захищати від балістичних ракет чи літаків, чим Європа не може похвалитися.

Британська армія теоретично здатна направити дивізію чисельністю від 10 000 до 25 000 солдатів, хоча це може бути складно здійснити, зважаючи на вже розміщені війська в Естонії. "Деякі вважають, що миротворчі сили ООН з військами з країн, як-от Індія, Бангладеш і Китай, будуть більш досяжними", – зазначено в статті.

Очікується, що Кір Стармер обговорить цю проблему з європейськими лідерами та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі. Міністр оборони Джон Хілі наголошує на необхідності сильного європейського лідерства в цьому питанні, але деякі чиновники вважають, що їх необхідно переконати Рейчел Рівз, канцлера, у важливості підтримки України, побоюючись, що вона може вважати це "грошовою ямою".

Крім того, істотним каменем спотикання залишається питання, чи погодиться президент РФ Володимир Путін на розгортання таких сил під час мирних переговорів, організованих США. Високопоставлене військове джерело зазначило: "Якщо Росія не прийме цю ідею, вона не відбудеться. Якщо США не нададуть підтримку, ідея залишиться реалізацією на папері".

Деякі дипломати і військові експерти вважають, що миротворча операція під егідою ООН може бути більш реалістичною альтернативою, яка забезпечить згоду Путіна. Це може включати близько 100 000 миротворців, розміщених в Україні та Росії, і не вимагатиме прямо залучення США.

На думку другого джерела, "росіяни не планують нападати на військових з Бангладеш або Індії". Що стосується європейських сил, то німецька сторона зазнає сумнівів про прийняття зобов'язань через невизначеність у питанні майбутніх виборів.

Дипломатичне джерело з Європи зазначило, що США необхідно залучити для забезпечення відчутнішого стримування Росії, адже вони мають можливості, яких бракує решті Європи, зокрема в галузі розвідки, спостереження та "можливості завдати серйозного удару у відповідь у разі необхідності".

Відомо, що раніше Трамп пропонував не направляти американські війська і не фінансувати операцію, але деякі джерела в оборонному відомстві відзначили, що його можна переконати змінити думку, зазначивши: "Я не знаю, чи зможуть США уникнути участі в цьому".

Хоча вже відомо, що в Україні присутні західні спецпризначенці, про масове розгортання західних військ поки що не йдеться. Однак, як повідомляє Financial Times, ситуація може змінитися, оскільки повернення Дональда Трампа в Білий дім знову відкрило інтерес до цієї ідеї.

За словами осіб, залучених до обговорень між Києвом та західними партнерами, українські чиновники вважають, що присутність від 40 000 до 50 000 іноземних військових може бути реальною та доцільною.

Comments (0)
Add Comment